Jak zhubnout za 4 dny

Jak zhubnout za 4 dny

Mnozí lidé i odborníci tvrdí, že zhubnout je možné za pouhých 96 hodin. Tělo se dokáže zbavit až 5 kilogramů váhy, z čehož polovinu tvoří tuk. Většina odborníků se pochopitelně shoduje v názoru, že hubnout je vhodnější pomalým způsobem, kdy se tělo postupně připravuje na úbytek váhy, nicméně i takto rychle lze kilogramy shodit, což ostatně dokázal i výzkum, kterého se zúčastnila patnáctka mužů. Hubnutí pochopitelně spočívalo v minimalizaci příjmu kalorií a ve vyšším výdeji energie.

Studie hovoří jasně

Novou španělsko-švédskou studie publikoval odborný magazín The Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports. Experimentu se zúčastnilo celkem 15 mužů, kteří byli zdraví, nicméně měli nadváhu. Minimální množství přijatých kalorií v kombinaci s maximálním výkonem mělo pomoct těmto mužům zhubnout za 4 dny zhruba okolo 5 kilogramů. Jak tedy samotný experiment probíhal a jaká byla jeho podstata?

Průběh experimentu

Celý plán hubnutí probíhal následovně. Muži mohli sníst pouze jídlo s energetickým obsahem 360 kalorií za den, respektive 1520 kJ. Jednalo se logicky spíše o nápoje, a to konkrétně o sacharidové a proteinové nápoje. Samozřejmostí se stal také precizní cvičební plán spočívající v 45 minut dlouhém šlapání na stroji a 8 hodin trvající chůzi po krajině ve Švédsku. Každou hodinu měli pánové přestávku 10 minut pro doplnění nízkoenergetických tekutin. Žádní odpadlíci přitom nebyli, únava byla ale u figurantů znatelná.

Efekt může vydržet dlouho

Po 4 dnech trvání experimentu ztratili muži v průměru 5 kilogramů tělesné váhy, z nichž polovinu tvořil tělesný tuk. Měsíc po ukončení výzkumu se ukázalo, že drtivá většina testovaných dokázala shodit ještě další 2 kilogramy. Po opětovném ročním testování vědci zjistili, že pánové jsou na stejné váze jako po absolvování experimentu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *