Cvičení

Cvičení po porodu: Kdy a kde začít?

Těhotenství je bezesporu jedním z nejkrásnějších období. Dlouho očekávaný příchod dítěte na svět je událostí, na niž se všichni těšíme. Ženské tělo ale právě v této radostné době dostává lidově řečeno poměrně hodně na frak. Není se čemu divit, jelikož fyziologické změny jsou vcelku velké. Všechny ženy si přitom chtějí samozřejmě udržet krásnou štíhlou postavu. Problém by to být neměl, nicméně vše stojí vcelku hodně sil a odříkání. Bez speciálního fitness pro ženy po porodu se zcela jistě neobejdete. Kdy s ním začít a kde jej realizovat? Na tyto a některé další otázky odpovíme podrobně v následujících řádcích.

V zajetí vlastních pocitů

Hned na počátku je třeba říct, že žena musí poslouchat vlastní tělo. V každém případě se veškeré rány musí nezbytně zahojit a tělo by mělo být v pořádku. Začít je nutné nejprve zpevněním pánevního dna a pokračovat posilováním ostatních svalových partií. Doba počátku cvičení pro ženy se odvíjí od způsobu porodu. Po císařském řezu je nutné čekat delší dobu. Po standardním porodu bez komplikací si můžete lehnout na břicho, aby se děloha lépe zavinovala. Pomalu lze tedy začít již v porodnici.

Konkrétní typy cviků

Zvolit můžete různé druhy cviků. Výborný je například pouhý leh na břiše s využitím polštáře. Vytáčet přitom budete kolena do stran a pak lze klidně začít posilovat šikmé břišní svalstvo. Zajímavou volbou jsou i nejrůznější cviky spojené s výdrží. Výborné je třeba trénování výdrže na předloktí anebo při lehu na zádech.

Vsaďte na cvičení se specialisty

Jestliže se budete věnovat cvikům doma, může se stát, že některé pohyby nebudou v souladu s fyziologií lidského těla. Ideální je kvalitní speciální cvičení s trenérkou. Výbornou volbou je zejména bezplatné 7denní členství ve fitness. Standardně vyjde takový program zhruba na 590 korun. Cvičit v rámci dámského fitness programu budete zdarma, kolikrát se vám zachce. Registrovat se můžete zde.

Zdroj náhledového obrázku: fitnesszeny.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *