Terapie tmou

Terapie tmou jako efektivní cesta k sebepoznání

Tma je pro mnohé symbolem strachu, jiní ji milují, protože si mohou dopřát tolik potřebný odpočinek. Pro spánek dokáže vytvořit naprosto skvělé prostředí se vším všudy. V současné době dokonce existuje specializované Centrum terapie tmou v Kozlovicích. Právě zde jsou poskytovány pobyty ve tmě, jež jsou součástí výzkumu vlivu takovéhoto prostředí na lidský organismus. Samozřejmostí je u nich i přítomnost psychologa a komplexní terapeutické podpory.

Léčba tmou má dlouholetou tradici

Ve světě má terapie tmou dlouholetou tradici a pozitivní účinky takovéhoto prostředí na lidský organismus jsou neoddiskutovatelné. Léčbu tmou poskytuje zmiňované centrum v celkem čtyřech ubytovacích jednotkách, a to od roku 2013. V současné době se slaví dvouleté výročí výzkumu účinku terapie tmou. Samotné ubytování zahrnuje jak sociální zařízení, tak aktivní větrání a v neposlední řadě i maximální komfort. Ten nabízí pohodlné křeslo, postel a koberec. Zapomenout nelze ani na vynikající pokrmy.

Pod dohledem odborníků

Samotný výzkum probíhá od samotného počátku realizace pobytů. V současnosti v kooperaci s Katedrou psychologie a Ústavem fyziologie a patofyziologie Ostravské univerzity. Účastní se jej široká veřejnost a od roku 2015 již také studenti psychologie i některých dalších oborů. Vše, co se týká pobytu ve tmě, je konzultováno s odborníky v oblasti klinické psychologie. Všichni účastníci ocení práci psychologů, kteří přesně diagnostikují vliv tmy na zdraví člověka.

Odpočinek v Beskydech

Mimo maximálně pohodlného a příjemného relaxu ve tmě si budete moci užívat také beskydské přírody. Krásné lesy přímo vybízejí k procházkám. Zapomenout nelze ani na možnost načerpání teoretických poznatků. Součástí pobytu je také odborná přednáška o terapii tmou. Můžete si zkrátka užívat klidu a pohody v kombinaci s čerpáním nových sil a poznatků.

Zdroj náhledového obrázku: terapietmou.net

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *