Čínská medicína pracuje s důvěrou mezi terapeutem a pacientem

Hledáte v ordinacích lékařů především individuální přístup, který by vám umožnil podílet se na léčbě vlastních obtíží víc, než jen pasivně? Připadáte si jako ve vleku odborných pojmů a neustále se opakující léčebné metody a postupy vás jednoduše ubíjejí? Vyzkoušejte, jak se liší postupy tradiční čínské medicíny od té západní a proč je právě ona tak oblíbená!

Výhody čínské mediciny mohou využít všichni členové vaší rodiny. Poradí si s chronickými obtížemi stejně jako s akutními stavy. Ženské potíže, migrény, problémy se zažíváním, dlouhodobé bolesti, snížená imunita a další zdravotní těžkosti si mnohdy žádají individuální přístup, který jim může dát právě jen TCM.

Jak vlastně funguje tradiční čínská medicína?

Zatímco tradice lékařství na západě od sebe odděluje fyzické a psychické zdraví, východní postupy naopak obojí slučují do funkčního celku. Tradiční čínská medicína těží z komplexního přístupu a pečlivé diagnostiky už po staletí. Už od jejího vzniku byly všechny informace pečlivě zaznamenávány a shromažďovány na císařských dvorech, čímž se liší od mnoha jiných alternativních směrů.

Při úlevě od obtíží kombinuje úpravu životního stylu a stravovacích návyků s fytoterapií (léčbou bylinkami) a osvědčenými terapeutickými postupy, jako je akupunktura, moxování nebo masáže tui-na.

Měli byste vědět: nemusíte se obávat užívání hořkých bylinných odvarů a čajů. Vždyť první tablety, užívané pro lékařské účely, byly vynalezeny právě ve starověké Číně a od té doby se jejich užití zmnohonásobilo.

Při přípravě vaší léčby však není terapeut osamocen. Neméně k tomu potřebuje i vaši spolupráci. Seznámí vás s možnostmi, a spolu s vámi vybere tu nejlepší. Nebude vás nutit do akupunktury, pokud se bojíte jehel, ani nic podobného. Vyhoví vašim přáním a položí tak ten nejlepší základ pro úspěšnou léčbu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *