Naboso

Čínská medicína – kde může pomoci dětem?

Tradiční čínská medicína si v našich končinách nachází stále více příznivců. A do přívětivě vyhlížejících ordinací míří i maminky s nejmenšími dětmi. Co si od těchto východní postupů slibují, a v čem jim může TČM skutečně pomoci?

Ještě, než se narodí

Problémy s otěhotněním se dnes již zdaleka netýkají jen postarších rodičů. Nerovnováha organismu může tento stav zapříčinit u kohokoliv z nás. Takže pokud se vytoužené miminko stále nedaří, určitě se nejdříve vyplatí vyzkoušet staletími prověřenou pomoc z přírody. Bylinné odvary, akupunktura nebo třeba masáže tuina či moxování mohou příznivě ovlivnit i průběh již probíhajícího těhotenství a vytvořit tak miminku v bříšku co největší pohodlí, jak s oblibou říkávají zkušení odborníci na TČM.

Potíže po porodu

Špatně nabíhající kojení, únava, stres, gynekologické potíže – i tady najde TČM řešení, a to nikoli skrz invazivní vyšetření a lékařské zákroky, ale zhodnocením dosavadního životního stylu, vyšetření celkového zdravotního stavu (diagnostika pulzu a jazyka) a úpravou pohybových, režimových či dietetických opatření. Všeobecně platí, že akutní obtíže se upravují nejrychleji – proč tedy čekat?

Očkování

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Před každým očkováním

Obavy z nežádoucích vedlejších účinků očkování nebo dokonce potlačení již vzniklých obtíží zvládá velmi dobře přesně zacílená fytoterapie. Vypracování vhodné strategie je základem úspěchu, a to i tehdy, když malý pacient nehodlá příliš spolupracovat. Šikovný terapeut si s tím poradí.

Co s vysokou nemocností ze školky?

Pomoc z východu také často vyhledávají rodiče, jejichž děti trpí vysokou školkovou nemocností, alergiemi, potížemi růstu či vývoje nebo jinými chronickými problémy. TČM v tomto případě zpravidla nenahrazuje klasickou léčbu, nýbrž ji vhodně doplňuje a posiluje. Zprávy od lékařů se tak rozhodně budou hodit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *