Dítě rouška

„Česká“ mutace koronaviru hýbe Polskem. Objevila se další hrozba

O britské mutaci koronaviru jste určitě už slyšeli. Měla by být nakažlivější, tudíž nebezpečnější než obyčejný virus Covid-19. A do Evropy se dostala vcelku rychle – a to i přes urputné snahy Britů, kteří neváhali těsně před vánočními svátky prakticky stopnout veškerou dopravu mířící ze země a posílat řidiče na testy.

I když se dnes mluví o tom, že šlo spíše o jakousi formu „rukojmí“ související s předbrexitovou situací, faktem zůstává, že ani původně zamýšlený účel se nevyvedl. Britská mutace koronaviru tu s námi už zkrátka je. Podle posledních informací ji potvrdilo například Slovensko, v ČR prozatím potvrzený záchyt nejspíš není.

Česká mutace koronaviru – ověřený fakt nebo přeřeknutí zodpovědné osoby

Není tedy divu, že se na tento fenomén ptali na pondělní tiskové konferenci i polského ministra zdravotnictví Adama Niedzielski. Ten během poměrně dlouhého projevu shrnul aktuální koronavirovou situaci v Polsku. Ovšem přidal jednu zajímavou informaci.

Koronavirus

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejdříve popřel, že by měl jeho resort informaci o jakémkoliv záchytu britské mutace na území Polska. Vzápětí však přidal překvapivou větu: „V současné době máme potvrzenou informaci o takzvané české variantě,“ dodal. Ovšem bez jakýchkoliv bližších podrobností.

Není jasné, co tím chtěly zodpovědné strany říci

A mlčí i dál. A to i přesto, že se jeho vyjádření chytila mnohá polská média a už tak pokřivený obraz Česka katapultují do ještě mnohem horších hodnot. Informaci o „české mutaci“ neváhají psát palcovými titulky, aniž by dodávaly cokoliv bližšího.

A mrtvého brouka hraje i polské ministerstvo zdravotnictví. Není tedy jisté, zda se Adam Niedzielski pouze přeřekl (případně to myslel úplně jinak) nebo zda polští lékaři skutečně přišli na něco, co našim zdravotníkům doposud unikalo (dodejme jen, že ani  český Státní zdravotní ústav o tom nic neví). Doufejme jen, že to brzy napraví.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

5 komentářů

  1. Čtenářka Odpovědět

    U nás v ČR se dle sdělení jednoho velkého testovacího centra, kde jsem se přímo na toto ptala, na jednotlivé typy (mutace) viru netestuje – takže tu ty mutace určitě máme už také.

  2. Jan Odpovědět

    To je vina toho haj.la Blatnýho. Zničil celou republiku. Dřív za to byla kulka do palice. Ty tituly má za půlku prasete. Odstup ty pazdráte než bude pozdě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *