Avokádo: Zelené zlato, které je tělu prospěšné

Avokádo

Guacamole, koktejly a zdravá forma brownies. Avokádové recepty zaplavily sociální média už před několika lety a není se co divit. Kromě toho, že vypadá skvěle na fotografiích, je také zdrojem celé řady zdraví prospěšných doplňků. A díky své flexibilitě je vhodné jak pro sladké, tak pro slané pokrmy. Ostatně i ti, kteří jej v poslední době neochutnali, jej mohou ocenit. Avokádo lze navíc pěstovat jako okrasnou pokojovou rostlinu!

Proč je avokádo bráno jako superpotravina?

Existuje několik důvodů, proč je avokádo považováno za superpotravinu. Mezi nejčastější patří:

  • Má užitečný vliv na krevní tlak. Kromě toho je bohaté na látky bojující proti zánětům, které podporují zdraví cév a zlepšují krevní oběh v celém těle.
  • Obsahuje zdravé tuky, které jsou prospěšné pro srdce a souvisejí s příznivější hladinou cholesterolu. Kromě toho obsahuje jen malé množství sacharidů.
  • Udržuje zdravou hladinu cukru v krvi. Jeho zdravé tuky a vláknina pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu.
  • Je bohatý na různé živiny. Třetina avokáda stačí k tomu, abyste do svého těla dostali 20 různých vitaminů a minerálů. Avokádo také obsahuje více draslíku než banán.

Vyživuje vaši pleť

Avokádo je převládajícím přípravkem používaným v kosmetice, protože má navíc užitečný vliv na pokožku a vlasy. Obsahuje olejovou kyselinu, která hydratuje pokožku a zabraňuje tvorbě vrásek. Vitamíny C a E bojují proti volným radikálům způsobeným oxidačním poškozením a ošetřují pokožku po vystavení UV záření. Avokádový olej má vysoký obsah vitaminu B12, který se využívá k léčbě lupénky, jež se může projevovat zánětem kůže, zarudnutím nebo strupy na některých částech těla a obličeje.

Jak využít avokádovou pecku?

Jíte neustále jen zelenou tkáň a pecku vyhazujete? Přestaňte! Pecka z avokáda je mimořádně prospěšná jak pro vaši krásu, tak pro vaše zdraví! Zajímavé například je, že asi 70 % látek zabraňujících rakovině se nachází právě v pecce, která často končí v koši. Pecka z avokáda má v kuchyni i při pěstování mnohostranné využití…

Avokádo 2
Foto: Pixabay

Slouží jako přísada do různých pokrmů

Pecka z avokáda má stejné blahodárné účinky jako samotná tkáň. Rozdrtíme ji na prášek a přidáme ji do našich nejoblíbenějších pomazánek, omáček a koktejlů. V každém případě je semeno nahořklé, takže ho musíme dochutit medem nebo cukrem.

Zdroje info: superpotraviny-naturalis.cz,

Náhledové foto: Pixabay