Aqua aerobic

Aqua aerobik: cesta k štíhlejší postavě

Pokud vás již pravidelný aerobik nudí a rádi plavete, hledáte aktivitu, která se vám doporučuje kvůli problémům s klouby a nadváhou – zkuste něco úplně jiného. Můžete kombinovat cvičení s plaváním a užít si komplexní trénink. Vydejte se na kurzy aqua aerobiku, které využívají výhod vodního prostředí, díky nimž se trénink stává skutečně efektivním.

Co je aqua aerobik?

Aqua aerobik je gymnastika, která, i když vypadá triviálně, je opravdu intenzivním tréninkem, který zeštíhluje tělo. Kurzy aqua aerobiku využívají výhod vodního prostředí, jako je odolnost, hydrostatický tlak, hustota vody a teplota, díky nimž je trénink skutečně efektivní. Kurzy aqua aerobiku se skládají ze tří částí: rozcvičení, hlavní části a protahování.

Aqua_spinning

Aqua spinning: Zdroj obrázku Commons.wikimedia.org

Druhy aqua aerobiku

Existují v podstatě dva druhy aqua aerobiku. Ten první se označuje jako „Aqua aerobik“ a provádí se v bazénu, kde je hladina vody v průměru až do výšky hrudníku účastníků. Těchto kurzů se mohou účastnit i neplavci. Druhý se označuje jako „Hydro fitness“. Provádí se v bazénu, kde je hladina vody u krku. Tato forma tréninku je intenzivnější, protože všechny pohyby těla probíhají pod vodní hladinou. Tyto kurzy nejsou určeny pro neplavce.

Výhody aqua aerobiku

Dělat aqua aerobik má blahodárný účinek na tělo a je také příjemnou formou trávení času. Navíc:

  • Jedna minuta cvičení ve vodě se rovná 5 minutám stejného cvičení na zemi.
  • Příjemná teplota – teplota vody v bazénu, kde se cvičí aqua aerobik, je vyšší než v běžném bazénu, protože se pohybuje mezi 26 a 30 stupni.
  • Úleva – specifická hustota a odolnost vody znamenají, že tělo ponořené do vody váží mnohem méně, což usnadňuje provádění některých cviků a naše klouby netrpí.

Cvičení ve vodě

Aqua aerobik je mnohostranný trénink, který ovlivňuje celé tělo: posiluje svalovou sílu; spaluje kalorie a zeštíhluje; zpevňuje pokožku; odstraňuje celulitidu, zlepšuje rovnováhu, uvolňuje napnuté svaly, zlepšuje účinnost těla; zlepšuje fungování oběhového a dýchacího systému; zlepšuje náladu. Cvičení ve vodě je velmi dobrá forma aktivity pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Spalování tuků ovlivňuje především aerobní cvičení (tuková tkáň se používá jako zdroj energie potřebné pro svalovou práci). Jedna hodina výuky ve vodě může spálit až 580 kcal.

Cvičení a zároveň masáž

Další výhodou vodní gymnastiky je její zpevňující účinek na pokožku. Vír vody, který se vytváří při různých pohybech, způsobuje, že se voda odrazí na kůži a způsobí masážní efekt.

Aqua aerobic: Zdroj náhledového obrázku Commons.wikimedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *