fresh vegetables – green beans

5 tipů jak snížit cholesterol v těle

Vysoká hladina cholesterolu je jedním z velmi nepříjemných rizikových faktorů, jež mohou za onemocnění kardiovaskulárního systému. Nejčastěji hrozí v kombinaci s obezitou infarkt myokardu. I proto je vhodné pokusit se cholesterol ve vlastním organismu dostat na minimum, které nebude nijak ohrožovat vaše zdraví. Našich pět tipů na snížení cholesterolu v krvi vám bezesporu pomůže i ke zlepšení vašeho celkového zdravotního stavu.

1.      Začněte se hýbat

Základem zlepšení zdravotního stavu každého člověka je spojováno s pohybem. Pro mnohé jde o nepřekonatelnou překážku, nicméně třeba taková častější chůze ještě nikomu neuškodila. Výbornou spojitost má například jóga a hubnutí. Tento typ cvičení není nijak dynamický, takže se hodí pro každého, a to i pro ty, kteří trpí vyšší nadváhou. Výborné jsou ale i kolektivní sporty.

2.      Kouření zamezte, alkohol je v malém množství

Pokud kouříte, bylo by nejvhodnější přestat. Možnou cestu představují i elektronické cigarety, které vám s postupným ukončením kouření mohu pomoct. Možná se budete divit, ale mezi rady jak snížit cholesterol patří i pití vína. Samozřejmě v malém množství. Jedna sklenka za den určitě pomůže zvýšit hladinu dobrého cholesterolu, který v těle potřebujeme.

3.      Vláknina a omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Velmi důležitý je i příjem vlákniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin. Příjem vlákniny může klidně vyřešit i pouhá dietní snídaně. U omega-3 nenasycených mastných kyselin se můžete spolehnout na konzumaci ryb. Ty by v jídelníčku stoprocentně neměly chybět.

4.      Konec sladkých limonád

Zapomeňte na slazené limonády. Právě ony totiž dostávají do vašeho organismu obrovské množství bílého cukru. Vyměnit je klidně můžete za zelený čaj, který dokáže snížit hladinu cholesterolu až o 5%.

5.      Dejte si ořechy

Máte rádi ořechy? Pokud ano, tak si jich můžete dopřát malou hrst v pravidelných intervalech. Určitě ale nesmí být solené!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Jarda Odpovědět

    Kvalitním zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou (tedy kromě mastné mořské ryby 2x týdně) také potravinové doplňky. Například Omegamarine Forte+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *