břicho

Základní rady jak shodit tuk na břiše

Tuk na břiše je velmi nepříjemný hned ze dvou základních hledisek. Tím prvním je logicky celkový vzhled osoby, jenž je do značné míry degradován. Tím druhým jsou zdravotní rizika spojená s nadměrným množstvím tukových tkání. Břicho lze ovšem efektivně posilovat a starat se o tuto část lidského těla tak, aby se zde tuk usazoval co možná nejméně. Podívejme se tedy na základní rady, které se této problematiky týkají…

Pravidelný a kvalitní jídelníček

Každé skutečně zdravé hubnutí si vyžaduje pravidelnou stravu. Jíst byste měli každé tři hodiny. Žádná ze svačinek by ovšem svou kalorickou hodnotou neměla přesáhnout hodnotu 100 kalorií. Jen orientačně lze říct, že tuto hodnotu dokáže naplnit třeba 15 mandlí či jeden menší banán. Velmi důležitou roli hrají i bílkoviny. Právě proto by součástí jídelníčku měly být luštěniny, ryby anebo tofu a některé další potraviny bohaté na bílkoviny.

Spalujte efektivně energii

Bez pohybu tuk na břiše určitě nezmizí. Jedním ze základních předpokladů jak shodit tuk na břiše je tedy dostatečné množství pohybových aktivit. Ke zhubnutí půl kilogramu potřebujete spálit přibližně 3 500 kalorií. Naplánovat byste si měli denně výdej minimálně 500 kalorií. Stoprocentně se pokuste vyhnout stresovým situacím, což dnes bohužel není vůbec jednoduché.

Cviky na břicho

Optimální záležitostí pro zbavení se tuku v oblasti břicha je pravidelné cvičení. Ideální doba činí 30 minut a cvičit byste měli alespoň čtyřikrát za týden. Budete-li pravidelně cvičit, určitě se nedostaví i tolik obávaný JOJO efekt. Cvičení je třeba prokonzultovat s někým, kdo s ním má zkušenosti. Lehy sedy a podobné starší cviky se dnes již rozhodně nedoporučují. Při jejich pravidelném zařazování byste si mohli přivodit spíše zdravotní komplikace než cokoli jiného.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *