18540-primulus-krabicky-velkamaletabletky-vizualizace

Zvyšte si hladinu testosteronu přirozenou cestou

Říká se, že i muži mají své dny. To je sice možná do jisté míry pravda, nicméně reálnější je úbytek testosteronu. Právě tento hormon může z drtivé většiny za zvýšenou únavu, znatelný úbytek tolik potřebné energie a větší podrážděnost. Ta je právě u silnějšího pohlaví vcelku netradičním jevem. I proto se podíváme podrobněji, co je to vlastně testosteron, kdy ubývá jeho hladina a především na to, jakým způsobem ji lze přirozeně regulovat.

Nízká hladina testosteronu

Nízká hladina testosteronuJak je to s testosteronem?

Na tuto otázku lze odpovědět poměrně jednoznačně. Jedná se o hormon, který odpovídá za vývoj jak primárních, tak i sekundárních pohlavních znaků. Díky jeho úbytku se cítí člověk méně vitální. U mužů klesá jejich výkonnost, a to nejen v sexuální oblasti. Typická je situace především u pánů starších 37 let. Naopak nejvyšší hladinu mají muži pohybující se mezi 20 až 25 lety věku. Od této věkové hranice dochází k rapidnímu snižování jeho hladiny, a to přibližně o 1 % ročně. Pánové okolo 50 let tak disponují zpravidla pouze třetinovou hladinou.

Vysoká hladina testosteronu

Vysoká hladina testosteronu

Zinek jako klíč k doplnění hladiny testosteronu

Jedním ze základních minerálů podílejících se na optimalizaci hladiny testosteronu je zinek. Doporučená denní dávka by se u člověka měla pohybovat v rozmezí od 10 do 15 mg. Sportovci potřebují zinku více, a to zhruba od 30 do 40 mg. Důvod je prostý, více se potí, a zinek se tak odvádí mimo organismus. Nejlepším zdrojem zinku jsou potraviny živočišného i rostlinného charakteru. V následujících řádcích vám povíme které a doporučíme i doplněk stravy.

Červené maso

Jedním ze základních stavebních kamenů stravy každého muže by mělo být červené maso. Obsahuje totiž velké množství mastných kyselin a proteinů. Volit můžete jak klasické hovězí, které není nijak výrazně drahé, tak i jehněčí vyznačující se obsahem většího množství bio aktivního zinku. Jen pro představu, ve 100 g masa je cca 12 mg zinku.

Vaječný žloutek

Hledáte zajímavý ryze přírodní produkt na zvýšení testosteronu, který by vám opravdu chutnal? Pak si dejte vejce. Vaječný žloutek obsahuje nejen zdravý cholesterol a jednoduše vstřebatelné tuky. Nachází se v něm i mikroživiny, jejichž nedílnou součástí je zinek. Ve 100 g je ho zhruba 5 mg.

Oblíbená dýňová semínka

Když se podíváme na pečivo, zjistíme, že na mnohých kouscích najdeme dýňová semínka. Patříte-li mezi muže, kteří si chtějí doplnit v těle zinek, sáhněte po některém z nich. Ve 100 g dýňových semínek je obsaženo celkem 10 mg zinku.

Dýňová semínka

Vyzkoušíte raději doplněk stravy?

Soustředit se na výběr potravin je pro mnohé z nás obtěžující, a tak raději sáhneme po doplňku stravy, který dokáže hladinu testosteronu efektivně doplňovat. Výbornou volbou je čistě přírodní multivitamin Primulus obsahující velké množství látek schopných navrátit tělu správnou hladinu testosteronu.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *