Zvýšení energie v odpoledních hodinách: jak se povzbudit

Únava

Většina lidí pociťuje po obědě pocity extrémní únavy. Jižanské státy, jako je například Itálie, si dopřávají několikahodinovou pauzu po práci, aby se z této únavy vzpamatovala. V České republice si bohužel musíme vystačit se standardní půlhodinou, kdy podle zákoníku práce máte 15 minut na jídlo a 15 minut na odpočinek. Existuje poměrně snadný způsob, jak se této únavy zbavit nebo se pokusit předejít jí.

To, co jíte

Jedním ze způsobů, jak únavu po obědě ovlivnit, jsou potraviny, které v poledne sníte. Některá jídla jsou natolik složitá k trávení, že je po nich organismus unavený. Někdy může být ale příčinou také kombinace problémů se štítnou žlázou a nerovnováha stresových hormonů nebo dokonce stres. Potraviny, které mohou negativně ovlivnit hladinu vaší energie, mohou být různé. Je dobré sledovat, po kterých jídlech se cítíte víc unavení.

Cvičení

Foto: Pixabay

Co udělat pro větší množství energie

Pokud vás poobědová únava trápí pravidelně, je dobře si ještě před jejím začátkem dopřát kávu. Ta vás může nabudit a pomůže vám předejít otravné únavě. Káva, kterou si dáte ráno, vám může s úrovní energie pomoci. Nicméně příliš mnoho kofeinu spotřebovaného přes den, vede ke špatnému spánku. Ten zase může způsobit nesprávnou funkci štítné žlázy. Ráno se proto doporučuje začít bez kávy. Dalším způsobem, jak navýšit svou energii, je cvičení ještě před večeří.

Cvičení pro dobrý spánek

Kofein, který ve vašem organismu zůstává například z odpolední kávy, můžete odstranit patnáctiminutovým kardio cvičením. Je ale důležité cvičit později během dne – ideálně předtím, než si dáte večeři. U cvičení je důležité, aby bylo intenzívní a „rozhýbalo vám krev“. Volba druhu cvičení je jen na vás – pokud toužíte po venkovní aktivitě, můžete například zvolit běh.

Zdroj: https://thenewhealthcycle.com/2019/10/27/how-to-get-more-energy-in-the-afternoon-the-right-time-for-coffee-and-exercise/

Foto: Pixabay