Zdravý pohyb bez cvičení: jak dostat co nejvíce pohybu do vašeho života

Pohyb

Pokud patříte mezi lidi, kteří chtějí žít co nejzdravěji, ale je pro ně obtížné věnovat se pravidelně nějakému sportu, můžete si zajistit, aby pohyb byl součástí vašeho každodenního života. A to i bez návštěvy tělocvičny nebo cvičení jako takového. Cvičit se totiž dá nejen ve speciálním sportovním úboru, ale také v kanceláři, autobuse nebo ve frontě u pokladny.

Sedavý způsob života

Ačkoli jsme hodně zpohodlněli, naše tělo není uzpůsobeno sedavému způsobu života. Cvičit bychom měli ideálně dvě a půl hodiny za týden (to se týká cvičení mírné aktivity, u intenzívnějších tréninků se doporučuje 75 minut za týden). To však více než 90 % z nás nedělá. Naštěstí existují jednoduché metody, s jejichž pomocí můžete do svého každodenního života vložit více pohybu. Cvičení ale není totéž, co pohyb. Pod cvičením rozumíme vykonávání aktivity, která nám napomáhá zůstat fit, zhubnout nebo tvarovat tělo. Kdežto pohyb je série obvyklých denních činností, jako je mytí podlahy, sekání trávy nebo příprava večeře. Chůze může být cvičením i pohybem současně.

Sedět na zemi

Foto: Pixabay

Cvičení nemusí být výhrou

Myslíte si, že cvičení je důležitější, než pohyb? Nemusí to být pravda. Lidé, kteří se například hodinu denně věnují běhání, avšak velkou část zbylého času sedí, na tom mohou být zdravotně o něco hůře, než lidé, kteří se nevěnují aktivně žádnému sportu, ale zase se v průběhu dne více pohybují. Z toho vyplývá, že k tomu, abyste byli zdraví, nepotřebujete cvičení, ale pohyb.

Více chůze

S tím, jak rozšířená jsou dnes auta – v některých rodinách můžete najít i několik vozů – se lidé naučili, že když je potřeba něco vyřídit, svezou se autem. A není vůbec důležité, zda pojedou půl kilometru nebo třeba pět kilometrů. Jedním ze způsobů, jak můžete svůj každodenní život obohatit o pohyb, je tedy ten, že začnete více chodit. Opravdu musíte do blízkého obchodu jet autem? Je nutné dojíždět do zaměstnání autem? Můžete přece použít kolo nebo alespoň veřejnou dopravu.

Vhodné oblečení

Také to, jak se oblékáme, může ovlivnit, kolik pohybů za den uděláme. Některé oblečení může negativně ovlivnit dýchání, trávení či správné fungování lymfatického a oběhového systému. Oblečení by mělo být pohodlné, aby neomezovalo v pohybu. Také správná obuv je důležitá. Chodidlo obsahuje 33 kloubů a více než 100 svalů. Není tajemstvím, že je určeno pro chůzi naboso. Proto je vhodné trochu investovat také do moderní zdravotní obuvimoderní zdravotní obuvi.

Sezení na podlaze

Ten, kdo sedí na podlaze, se musí více pohybovat. Ať už při vstávání nebo změny aktuální polohy. Sed na podlaze posiluje vaše zádové a břišní svaly, má pozitivní vliv na vaše boky a nutí vás častěji měnit polohy.

Zdroj info: http://www.sprawnebiuro.pl/4-sposoby-na-wiecej-ruchu-w-codziennym-zyciu/

Foto: Pixabay