Co dělat na posílení imunity, když vám v zimě chybí sluneční paprsky

Zimní čas je pro hodně lidí obdobím, které v oblibě příliš nemají. Když vstávají ráno do práce, je tma. Když z ní přijdou, tak je tma také. Nedostatek denního světla a slunečních paprsků má negativní vliv na lidskou psychiku. Existuje způsob, jak předcházet zimnímu pesimistickému naladění?

Oslabená imunita

Není možné se divit tomu, že v chladném počasí se virům daří. Imunita dostává na frak už tím, jak málo svítí slunce. Přiznejme si také to, že období konce roku je ve většině firem spojeno s nástupem většího pracovní nasazení, dodělávají se resty a míra stresu úměrně s tímto stoupá. Dá se vůbec nějak proti virům bránit? Nyní ponechme stranou covid-19, který aktuálně zlobí nejvíce. I jiných virů je mezi lidskou populací více než dost, které za sebou nechávají kašlající a smrkající jedince.

Foto: Pixabay.com

Vystupte si o zastávku dříve

Pravidelný pohyb je blahodárný pro tělo i duši. Nemusíte jít jen do posilovny, nebo po práci chodit běhat. Úplně postačí, kdy se do zaměstnání nepovezete celou trasu MHD, ale vystoupíte si o pár zastávek dříve. V předvánočním čase se můžete kochat svátečně vyzdobenými výlohami obchodů a okolím, kterým cesta do práce nebo z práce vede. I na home office je třeba dbát na přísun pohybu. To ale neznamená jít od pracovního stolu k ledničce a zpátky, ale vyrazit ven aspoň na půl hodiny se projít.

Veselá mysl – půl zdraví

Optimistické naladění je pro duši rozhodně lepší než to pesimistické. Kde ale hledat v dnešní době zdražujících se základních potravin i energií sílu pro to myslet radostně? Naučte se radovat z maličkostí. Kdo to umí, toho potěší třeba i ptačí švitoření u plného krmítka nebo z hezké knihy, do jejíhož čtení se právě pustil. Nebo si myslíte, že výhra první ceny v loterii by vám přinesla větší radost a pocit štěstí?

Zdroj info: Wikipedie.org

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.