Inzeráty na nakažení koronavirem: Ruská ruleta zoufalců

Pandemie

Vládní opatření stál tlačí lidi k očkování. O tomto faktu nelze nijak výrazně diskutovat. Přesto stále platí, že vyhráno mají i lidé, kteří covid-19 prodělali. Obojí lze pochopit. Aktuálně se ovšem začínají hromadit inzeráty, jež podávají lidé, kteří se chtějí nakazit koronavirem dobrovolně. Antivaxeři mají jasno. Očkovat se prostě nechtějí a nebudou. Proč by měli dostávat do vlastního těla umělé látky. Podstupují ale poměrně velké riziko.

Riziko těžkého průběhu existuje

Pokud se člověk nechá očkovat, pravděpodobnost úmrtí na covid-19 se pohybuje okolo několika lidí z tisíce. U úmrtí na vakcínu je kolem několika lidí z milionu. Jaký je rozdíl? Vcelku citelný. Vyplatí se tedy volit variantu, která je tisícinásobně riskantnější? Odpovědět si musí každý sám. Spousta lidí nepatří mezi příznivce očkování, nicméně volí logicky menší zlo.

Nikomu nic zlého

Přesto člověku tuhne v žilách krev, když slyší, jak třicátník přesvědčuje své jednou ta staré rodinné příslušníky, aby si jedy nenechali píchat. Mnozí lidé přejí těm, kteří schválně chtějí covid-19, aby si chvilku poleželi na kyslíku nebo mimo tělním oběhu. Pak by možná změnili svůj názor. I když najdou se i takoví, kteří nevěří rentgenovým snímkům zničených plic.

Rozpolcenost společnosti je citelná

O této skutečnosti není bohužel pochyb. Cílení na motivaci k očkování v kombinaci se znevýhodňováním neočkovaných není dobrý nápad. Přesto se tak neustále děje. Povinné očkování jako v Rakousku nás zatím nečeká, nicméně situace se tímto směrem nejspíše postupně ubírá.

Zdroje info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/shanim-covid-znacka-specha-na-internetu-se-siri-promorovaci-inzeraty-180884
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/geschlossen-rakousko-zakazalo-vstup-turistum-40378538

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.