Proč Romana Prymulu a jeho predikce nikdo neposlouchá? Důvody jsou jasné

Roman Prymula

Asi nejznámější český epidemiolog Roman Prymula se fakticky neustále vyjadřuje do médií a snaží se nějakým způsobem prezentovat své názory. Aktuálně varuje před tím, že denní nárůst nově nakažených se bude pohybovat okolo 50 000 lidí. Tato skutečnost je bohužel při pohledu na stávající čísla poměrně logickým vyústěním situace. Mimo jiné si také stěžuje na to, že ho nikdo neposlouchá. Popravdě řečeno, tomuto faktu se nelze divit.

Zdiskreditovaná politická persona

Asi hlavní důvod, proč působí Roman Prymula tak, jak působí. Tehdejší setkání v zavřené restauraci tomuto pánovi zřejmě neodpáře vůbec nikdo. Ať už se jednalo o jakousi domluvenou akci, která měla tehdejšího ministra zdravotnictví potopit, nebo cokoli jiného, rozhodně v očích veřejnosti jeho kredit nestoupl.

Politika omezování kontaktů

Typický styl Romana Prymuly. I nyní volá po tom, aby došlo k maximálnímu omezení kontaktů mezi lidmi. jen tak je dle něj možné dostat pandemii opět alespoň pod částečnou kontrolu. Sám rakouský nebo bavorský model nemusí dle jeho slov stačit. Hlavní problém vidí především v tom, že se netestují očkovaní lidé. V tomto je zapotřebí dát mu za pravdu. Právě oni jsou zřejmě největšími přenašeči viru. To opravdu není ideální benefit k očkování.

Strach z překročení kapacity nemocnic

Je ve slovech Romana Prymuly opět patrný. Otázkou zůstává, proč vlastně vláda aktuální opatření, která jsou podle jeho slov a vyjádření mnohých dalších lidí z této oblasti zbytečná, činí. Kalkul, nebo nevědomost. Nic jiného zřejmě v úvahu nepřipadá. Situace se nicméně nezlepšuje a kulminovat bude nejspíše v polovině prosince a na počátku příštího roku.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prymula-koronavirus-covid-epidemie-trasovani-nemocnice-hygieny-vlada.A211117_121309_domaci_maka?zdroj=banner  

Roman Prymula: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.