Zázračný elixír na hubnutí: vyzkoušejte šťávu z aloe vera

Aloe vera

Aloe vera je poměrně běžná rostlina, kterou pěstují lidé po celém světě. Nejedná se o mrazuvzdornou rostlinu, proto ji v podmínkách ČR pěstujeme jako hrnkovou rostlinu, kterou na zimu přeneseme dovnitř. Má tlusté listy, které uvnitř obsahují rosolovitou látku, která je z 99 % tvořena vodou. A ta je tím, co na rostlině tolik obdivujeme a oceňujeme. Má totiž celou řadu léčivých účinků. Obsahuje více než 200 složek, které jsou příznivé pro naše zdraví. Mimo jiné je zdrojem antioxidantů, antibiotika a funguje jako stimulant pro regeneraci buněk.

Šťáva z aloe vera recept

Šťávu budeme sbírat z rostliny aloe vera, která je starší dvou let. U rostliny se nesbírá šťáva, pokud je starší pěti let. Vyplatí se minimálně dva týdny před sběrem šťávy rostlinu nezalévat. Nebojte se, jí to neuškodí, období sucha hravě zvládne. Díky nezalévání totiž budou listy obsahovat více šťávy. Poté jich pár odřízněte (šťáva vydrží v lednici asi jen tři dny, proto používáme menší množství). Dejte je na 24 hodin do ledničky nebo do mrazničky. Poté je podélně rozpulte a lžící vydlabejte gel. Ten přemístěte do mixéru a rozmixujte dohladka. Výsledkem je tak šťáva z aloe vera.

Aloe vera

Foto: Pixabay

Aloe vera na hubnutí

Proč je aloe vera vhodné i na hubnutí? Obsahuje totiž vitamíny A, B a C, minerály (draslík, sodík, hořčík, vápník, zinek, chróm, měď), polysacharidy, mastné kyseliny, kyselinu listovou, které dokážou zaručit takové účinky, jako je stabilizace hladiny cholesterolu, lepší trávení, snižování závažnosti cukrovky. Usnadňuje tok vody, elektrolytů a živin v těle. Šťáva z aloe vera také detoxikuje tělo a dodává mu více energie.

Šťáva z aloe vera – použití na hubnutí

Pokud by pro vás získaná šťáva byla příliš hořká, můžete si ji osladit nízkokalorickým sladidlem nebo třeba medem. Ten totiž také zlepšuje trávení a pomáhá i při zácpě. Dopřejte si 30 ml šťávy z aloe vera vždy asi 15 minut před jídlem.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/aloe-vera-juice-a-miracle-drink-for-weight-loss-25836/post

https://eshop.alfafit.cz/clanek/recepty-z-aloe-vera-8-overenych-receptu-z-aloe/

Foto: Pixabay