5 hlavních chyb, které způsobují vrásky v obličeji

Vrásky

Nemůžete zastavit čas, to se dá čekat, ale proč by se vám měly tvořit vrásky navíc? Chcete-li udržet svou pleť hladkou a jemnou po dlouhou dobu, vše, co musíte udělat, je vyvarovat se následujících chyb. Vrásky jsou strašákem každé dámy. Den, co den se jich snažíte zbavit používáním nejrůznějších krémů, sér a masek, ale nevěnujete pozornost těmto 5 chybám, které určitě děláte i vy:

Nedodržuješ správnou polohu pro spánek

Máte rádi, když spíte na boku nebo na břiše? Obě polohy jsou špatné. Zatímco tyto polohy jsou obzvláště pohodlné, rozhodně nejsou dobré pro naše záda nebo obličej. Jakmile odpočíváte na břiše nebo na boku, nepřirozeně tlačíte svůj obličej do matrace a polštáře, a to posiluje vznik vrásek nebo linek ve vašem dekoltu. Jaká je tedy nejlepší poloha pro odpočinek? Odpověď je zřejmá – na zádech. V případě, že odpočíváte na boku, je navíc rozumné zvolit takovou látku lůžkovin, na které se pokožka pohodlně rozvaluje a zbytečně se nepoškrábe.

Odličování

Pravidelná a pečlivá likvidace make-upu je mimořádně důležitá pro krásnou a mladě vypadající pleť, takže nepochybujte o tom, že to budete dělat každou noc, abyste úplně setřeli nejen svůj make-up, ale také make-up a špínu, která se během dne přilepila na vaši tvář. Proč je to tak důležité? Protože neúčinně odlíčená pleť nemůže dýchat, póry se ucpávají a tvoří se zbytečné vrásky. Nepochybujte o tom, že při peelingu pleť nesmíte drhnout, ale používáte jemné tahy. Největší pozornost věnujte oblasti kolem očí, která je k tvorbě vrásek mimořádně náchylná. Drhnutí může způsobit zarudnutí a přispět ke vzniku vrásek kolem očí. V ideálním případě jemně přiložte na několik sekund navlhčený bavlněný polštářek a jemně jím setřete zachycený obsah.

Líčení
Foto: Pixabay

Podpírání obličeje

Neustálé podpírání obličeje a brady rukama je špatné pro blaho vaší pokožky, protože mikroby na rukou mohou způsobit, že vaše pokožka bude ještě špinavější a mohou vznikat vyrážky a vrásky, ale může také způsobit nesmyslné vrásky, protože pokožka je pod tíhou podpěry a může začít oslabovat.

Kouření a špulení

Vrásky kolem úst jsou v podstatě způsobeny dědičnými sklony, ale rozhodující roli hraje i mimika. Rozšiřování vrásek může urychlit časté a nepřirozené našpulení úst. Nejvíce jimi trpí kuřáci. V případě, že rádi pijete brčkem, měli byste být opravdu opatrní. Mimické vrásky se mohou nepřirozeně vytvořit kolem úst. Odhoďte proto brčko a pijte rovnou ze sklenice. Pokud máte od nynějška nepřehlédnutelné vrásky, je dobré podstoupit injekční aplikaci kyseliny hyaluronové. Díky nim budete moci vyplnit objem obličeje a kontury čelní a zjemnit vrásky kolem úst.

Sluníčko je společníkem vrásek

Slunce
Foto: Pixabay

Kromě věku je největším spouštěčem vrásek slunce. Sluneční paprsky mohou až za 80 % předčasného zrání pleti. Všichni víme, že se máme v létě zabezpečit UV krémy. Ale nezapomínejte se zajistit i v jiných ročních obdobích, včetně zimy. Zejména na horách může být slunce mimořádně silné. Rozhodně bychom neměli zapomínat, že pod mrakem se skutečně přenáší více než 50 % UV záření. Proto si průběžně vybírejte pleťové krémy nebo jiné make-upy s UV faktorem.

Zdroje info: lifehacker.com, femina.cz

Náhledové foto: Pixabay