Zimní péče o pleť: zde je přehled všeho, co musíte vědět

Pleť

Péče o pleť je pro nás velice důležitá. Obličej je totiž jednou z nejdůležitějších částí našeho těla. Nic nepřitahuje pozornost tak, jako nějaká anomálie na obličeji (můžeme mluvit o odlupující pokožce, akné, pupínku na nevhodném místě, škrábanci apod.). V zimě je naše pleť vystavena takovým podmínkách, jako je suché prostředí způsobené topením, studený vzduch, vítr, nedostatek vitamínů, pokles teplot či nedostatek slunečního záření. Díky tomu se stav pokožky zhoršuje.

Základem péče o pleť je hydratace

O hydrataci se můžete postarat dodržováním pitného režimu, ale také aplikací správného krému. Je ale důležité uvědomit si, že krémy, které jste používali pro letní hydrataci nejsou vhodné pro zimní péči o pleť. Hlavní rozdíl mezi nimi je konzistence. Zimní krémy bývají hutnější a obsahují celou řadu vyživujících složek, které chrání obličej před dehydratací. Kupovat byste tedy měli krémy s označením „vyživující“ nebo „zimní“.

ADHD

Foto: Pixabay

Obsah zimního krému

A vyplatí se také zkontrolovat, co takový krém obsahuje. Vhodné jsou například živočišné tuky, které chrání před větrem, studeným vzduchem a současně udržují vlhkost uvnitř pokožky. Silikony a polymery jsou další skvělou složkou, která vytváří na pokožce ochrannou vrstvu. A to je jedním z hlavních rozdílů letních a zimních krémů: pokud bychom použili krém se silikony a polymery v létě, své pleti bychom spíše uškodili. Po návratu domů se vyplatí tento krém smýt. Mezi další oblíbené složky patří rostlinné oleje, které mohou hloubkově vyživit pleť, alantoin a panthenol, které se postarají o poškozené oblasti pleti, vitamíny, které napomáhají lepšímu stavu pleti, dále třeba glycerin a kyselina hyaluronová, které podporují hloubkovou hydrataci pleti.

Způsob aplikace krému

Krém bychom měli aplikovat na obličej asi 30 až 40 minut předtím, než půjdeme ven. Jedině tak bude mít šanci, aby se správně vstřebal. Jednou namazaný obličej vydrží poměrně dlouho. Novou vrstvu krému bychom měli aplikovat až po šesti až osmi hodinách.

Opalovací krémy v zimě neodkládejte

Spousta lidí si myslí, že v zimě není sluníčko tolik intenzívní a navíc mu nejsme vystaveni tolik – dny se totiž zkracují. To ale není důvodem, proč odložit opalovací krémy zase až na léto! I v zimě může UV záření namáhat vaši pokožku a způsobovat její dehydrataci. Odborníci doporučují používat opalovací krémy s ochranným faktorem 30 a více.

Zdroje info:

https://www.healthline.com/health/winter-dry-skin

https://www.ireceptar.cz/doporucujeme/ochrana-pleti-v-zime-proc-potrebujete-zimni-pletovy-krem-20220111.html

Foto: Pixabay