Zásadní pravidla správné péče o vlasy v zimě

V zimě se vlasy často stávají suché, lámavé a neposlušné. To je způsobeno především nízkou vlhkostí vzduchu a častým používáním topných zařízení, které navíc ještě vysouší vlasy. Aby byly vaše vlasy zdravé a krásné, je důležité zaměřit se na vhodnou péči, kterou se vyplatí během zimních měsíců více zintenzivnit. Podívejte se na některé tipy, jak pečovat o vlasy v zimě.

Nezapomínejte na hydrataci

Snažte se do své běžné rutiny v péči o vlasy přidat více hydratační produkty. Používejte šampony a kondicionéry na bázi přírodního oleje, které jsou obohaceny o hydratační složky, jako jsou bambucké máslo, avokádový olej nebo kokosový olej. Tyto produkty pomáhají udržovat vlasy vlhké a hydratované, což je přesně to, co během zimy potřebují.

Snižte frekvenci mytí vlasů

V rámci péče o vlasy zkuste trochu zmírnit frekvenci jejich mytí. Ideální bude třeba dvakrát do týdne, ale záleží na konkrétním typu vlasů, protože u těch suchých můžete mít klidně i jednou za týden.

Správně používejte fén

I když je občas potřeba vysoušeč vlasů použít, je důležité jej používat s opatrností. Dávejte pozor na teplotu a nastavte ji na co nejnižší, což sice trochu protáhne samotné fénování, ale pro vlasy to bude mnohem šetrnější.

Ochrana před zimním sluncem a mrazivým větrem

Chcete-li ochránit vlasy před poškozením, je dobré používat ochranné produkty. Používejte produkty, které obsahují UV filtry, aby vaše vlasy byly chráněny před poškozením způsobeným slunečním zářením a zimním větrem. Zároveň vsaďte na nejrůznější bezoplachovou péči, jejímž úkolem bývá ochrana vlasového vlákna před nepříjemným mrazem.

Foto: Unsplash

Extra výživa v podobě masky na vlasy

Zkuste občas použít kvalitní masku na vlasy, s jejíž pomocí podpoříte výživu a hydrataci vlasového vlákna. Maska na vlasy pomůže zmírnit suchost vlasů a zabrání jejich lámání. Snažte se vybrat takový produkt, který bude kvalitní a určený pro váš typ vlasů.

Noste vlasy jemně zapletené

Pokud je to možné, snažte se nosit jemně zapletené účesy, s jejichž pomocí udržíte vlasy hydratované a snížíte jejich lámavost či vysoušení způsobené právě mrazem či naopak suchým vzduchem ve vytopené místnosti.

Zdroj: https://www.hairclub.com/blog/10-best-winter-hair-care-tips a https://www.thehairroutine.com/blogs/journal/winter-hair-care

Náhledové foto: Unsplash