Zapojte hluboké svaly břicha, aby vám po porodu bylo lépe

Cvičení po porodu je dokonalý způsob, jak obnovit svaly, orgány a vzhled poporodního bříška, předejdete problémům se zdravím a zároveň se budete cítit lépe. Rozhodující je začít postupně s posilováním pánevního dna a zařadit obvyklé procházky, které pomohou se shazováním přebytečných kilogramů.

Začněte cvičit po porodu

Cvičení na břicho po porodu vám může pomoci efektivněji se zotavit z porodu, vrátit vaše povolené svaly do jejich původního stavu, předcházet potenciálním problémům se zdravím a zlepší se vaše nálada a vyhnete se poporodním depresím. Pro většinu novopečených matek bývá obtížné najít čas a energii na cvičení, protože novorozenci vyžadují nepřetržitou péči. Možná vás to překvapí, protože na něco takového nemáte náladu, ale krátké, nenáročné cvičení vám může dodat energii, kterou tolik potřebujete.

Důležité je začít pozvolna a v případě jakýchkoliv potíží se obraťte na svého doktora a proberte taktiku s ním. Každopádně nic nezkazíte pravidelnými procházkami a lehkými cviky. Snažte se především zpevnit své pánevní dno.

Jak můžete zhubnout bříško?

Těhotenství 2
Foto: Pixabay

Pro začátek je nutné si uvědomit, že hubnutí, nejen po porodu, může být dlouhodobou záležitostí, kterou nesmíte uspěchat. Vaše bříško rostlo dlouhou dobu. Vykašlete se na diety a zamyslete se nad zdravou stravou a doplňky. Kojení samo o sobě spotřebovává hromadu kalorií, což je skvělé pro hubnutí. Takže si hlídejte, abyste týdně nehubly více něž půl kilogramu. V případě, že se z počítání kalorií zbavíte potravin bohatých na cukry a nezdravé tuky a zařadíte i cvičení, uvidíte, že další kila shodíte opravdu rychle.

Povislé břicho po porodu trápí hodně žen. Tento problém způsobuje inkontinenci, vaginální prolaps a bolest pánevního pletence. Proto je potřeba se později věnovat cvikům na pánevní dno a pomoci vám může i poporodní pás, který uleví od bolestí zad a zmírní tlak na ránu po císařském řezu.

  •       Nejlepší cviky na pánevní dno jsou Kegelovy cviky, které můžete provádět kdekoliv a kdykoliv
  •       Pokud vám to váš stav dovolí, cvičte pánevní most nebo klek na čtyřech

Zdroje info: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8487169/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12181395/

Náhledové foto: Pixabay