Základní pravidla pro péči o pleť v zimě

Zima je obdobím, které je náročné nejenom pro psychiku, ale také pro pleť. Nástrahy jsou nejenom venku v podobě mrazů a studeného větru, ale i ve vnitřním prostředí, kde je problémem suchý vzduch kvůli topení a omezenému větrání. Výsledkem může být povadlá pleť bez života se sklony k loupání či tvorbě vyrážky. Jak proti tomu bojovat?

Zaměřte se na hydrataci

První pravidlo u péče o pleť v zimě je jasné. Nezapomínejte na hydrataci. Používejte kvalitní hydratační krém či jiný přípravek ráno i večer. Pokud máte přirozeně suchou pleť, zvolte pro zimní období klidně více hutný krém v porovnání s tím, který používáte běžně. Uvidíte, že se pravidelné hydratování zvenku i zevnitř pomocí pitného režimu vyplatí a pleť bude vypadat mnohem lépe.

Pořiďte si zvlhčovač vzduchu

Jestli trochu chcete vylepšit vzduch v místnosti, bude potřeba přidat vlhkost. A s tím nejlépe pomůže zvlhčovač. Moderní difuzéry jsou cenově dostupné a zvládnou pomoci s lepším dýcháním i hezčí pletí. Suchý vzduch sám o sobě totiž není nic příliš zdravého, takže trocha toho zvlhčení rozhodně pomůže.

Nezapomínejte na ochranný faktor proti slunci

I když se to možná nezdá, tak i v zimě dokáže pěkně svítit slunce. Hlavně ve chvíli, kdy vyrazíte na hory a sluneční paprsky se odráží od bělostného sněhu. Nezapomínejte tak alespoň na běžný denní krém s ochranným faktorem. Ochráníte svou pleť před předčasným stárnutím a v krajním případě i proti spálení.

Foto: Pixabay

Buďte ke své pokožce shovívaví

Během zimních měsíců je pokožka obecně více náchylná k nejrůznějším vyrážkám, pupínkům nebo nevzhlednému loupání, které je způsobené právě nedostatečnou hydratací. Jestli chcete všechny tyto problémy nadobro zastavit, pravděpodobně se vám to nepovede. Platí to hlavně pro majitele suché pleti, kteří mají v zimním období plné ruce práce s tím, aby pokožka působila svěžím dojmem a nedostávala tak zabrat kvůli mrazu a suchému vzduchu v přetopených místnostech. Dokonalý vzhled tak většinou nečekejte. Na druhou stranu si můžete pomoci kvalitním make-upem, kdy existují produkty, které nabídnou i hydratační efekt.

Zdroj: https://www.reidhealth.org/blog/winter-skin-care-keep-your-skin-in-top-shape-through-the-cold-dry-winter

Náhledové foto: Pixabay