Domácí sirup proti kašli z ingrediencí, které už máte doma

Med

Kašel může být pěkně nepříjemný, zejména ten, který nejde utišit. Obtěžuje nás i ve spaní – je problémem kvůli němu i spát, což má za následek nedostatek síly pro nadcházející den. Jestliže se spoléháte na sílu přírody, nebo prostě zrovna nemáte po ruce žádný jiný lék proti kašli, můžete vsadit na domácí sirup, vyrobený jen ze tří ingrediencí: medu, banánu a vody.

Rychlý a chutný

Smíchat banán s medem zní tak trochu jako recept na nějaký chutný dezert, nicméně toto spojení může být velmi prospěšné. Připravíte si jej velice snadno, stačí rozmixovat 2 banány a dejte je do uzavíratelné nádoby. Smíchejte se 400 ml vody a nechte chvíli odstát, až se směs zahustí. Poté přidejte 2 lžíce medu. Tuto směs používejte po 100 ml po dobu několika dnů.

Foto: Pixabay

Banán zdrojem živin a vitamínů

Banán je plný nejrůznějších živin, které pro svůj život potřebujeme. Vzhledem k tomu, že nemocná osoba nemá příliš chuť k jídlu, může posloužit také jako vydatná svačinka. Tu můžete využít v náročném boji proti infekci. Kromě sacharidů, které jsou zdrojem energie, obsahují také vlákninu, která pomáhá pročistit střeva. Hodit se vám bude také vysoké množství vitamínu B, hořčíku, draslíku a dalších mikroživin, které pomáhají udržovat obecné metabolické funkce. Vhodné jsou také pro podporu psychického zdraví: snižují stres a úzkost.

Med proti nemocem

Také med se může pochlubit mnohými prospěšnými vlastnostmi, které využijeme při rýmě, nachlazení, kašli i bolesti v krku. Disponuje zejména antivirovými a antibakteriálními účinky, díky kterým posiluje naši imunitu. Má také hojivý efekt, díky kterému může uklidnit podrážděné sliznice a mírnit kašel. Je nabitý antioxidanty, díky čemuž si může poradit i s mnohými náročnějšími chorobami, jako je například rakovina.

Zdroj: https://kobieta.interia.pl/porady/news-banan-i-miod-czyli-domowy-syrop-na-kaszel,nId,5707162

Foto: Pixabay