Cukrovka

Základní fáze Dukanovy diety

Pokud chcete zvolit osvědčenou dietu, která funguje po několik let, pak je výbornou volbou známá Dukanova dieta. Francouzský odborník na zdravou stravu Dr. Pierre Dukan ji ostatně zveřejnil ve svíé známé knize s názvem Neumím zhubnout již před lety. Hubnutí s touto dietou ovšem představuje doslova celoživotní boj. Nejedná se o rychlou jednorázově pojímanou dietu, kdy člověk zhubne několik kilogramů a následně je opět nabere. Hlavním nástrojem tohoto druhu diety je omezení veškerých cukrů obsažených ve většině běžně konzumovaných potravin. My se budeme konkrétně soustředit na jednotlivé fáze Dukanovy diety.

1. fáze

 V první fázi je nutné jíst několik základních potravin. Jmenovat bychom měli především maso, a to především telecí, hovězí a také krůtí a kuřecí. Všechno by mělo být libové bez kůže a jiných součástí obsahujících větší procento tuku. Dále lze jíst droby a různé mořské ryby a plody moře všeobecně. Nezáleží přitom vůbec na obsahu tuku. Klidně můžete jíst i vejce a výrobky z mléka. Jinak Dukanova dieta fáze dalšího typu nabídne mnohem přísnější.

2. a 3. fáze

Ve druhé fázi je možné jíst všechny již zmiňované produkty z fáze číslo 1. Přidat můžete ještě navíc kukuřičný škrob a určité druhy zeleniny. Ve třetí fázi navazujete 40 g sýra a také 2 krajíci celozrnného chleba. Dopřát si budete moci klidně i rýži basmati. Mnohé články o hubnutí se právě této fázi věnují nejpodrobněji.

4. fáze

Poslední fáze Dukanovy diety je nejpohotovější, jelikož si budete moci během týdne dopřát prakticky všechno jídlo, které budete chtít. Jeden den byste ale měli přijímat pouze ryze čisté bílkoviny. Jde tedy o masitý den. Pokud si budete chtít zjistit více nejen o Dukanově dietě, ale i o mnohých dalších, pak je optimální navštívit portál FajnHubnutí.cz. Právě tady je k dispozici celá řada rad a zkušeností lidí, kteří si dietou úspěšně prošli.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *