Hokejové kalhoty

Základní aspekty výběru kvalitních hokejových kalhot

Kvalitní a spolehlivá hokejová výbava je jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu jakéhokoli hokejisty. Mnozí ji považují za jakousi samozřejmost, nicméně volba vhodných oděvů je vcelku složitá. Vždyť jen takové kalhoty se na trhu nacházejí ve spoustě nejrůznějších podob, a tak není od věci podívat se na ně mnohem podrobněji. Kalhoty musejí být ergonomicky řešené a dopřát maximální možnou ochranu před zásahem holí či pukem. Jak tedy vybrat správné?

Hokejové kalhoty

Zdroj obrázku: bauerhockey.cz

Dokonalá ochrana hráče

U hokejové výbavy je logicky nejdůležitější ochranná funkce. Musí dokonale vyplnit mezeru, jež vzniká mezi holeněmi a oblastí ramen konkrétního hráče. Určitě dbejte hlavně na jejich délku. Jestliže jsou krátké, dochází k odhalení holenního chrániče. V opačném případě je hráč omezen v pohybu, což se projevuje na pohodlí při bruslení. Pozor si dejte i na zařezávání ramen do kalhot. Tomu je nezbytné zamezit. Zaručena musí být ochrana boků, stehen a také spodních partií páteře.

Materiál určený na výrobu kalhot

Nesmírně důležitý je i materiál používaný pro výrobu kalhot. Hokejista se v nich musí zkrátka cítit pohodlně. Vnější povrch je tradičně tvořen vrstvou nylonu či polyesteru. Naopak pěnová podšívka obsahuje bavlnu. Právě její součástí jsou integrované chrániče boků, kostrče, celých stehen a v neposlední řadě i spodních partií páteře. Zapínání v pase se řeší buď tkaničkou, nebo přezkou. Hodně se prosazuje přítomnost skrytého zipu. Zcela specifické kalhoty má brankář.

Hokejové kalhoty

Zdroj obrázku: bauerhockey.cz

Komu kalhoty kupujete?

Pří konečné volbě rozhoduje také úroveň daného hráče. Pro rekreační účely postačí levné kalhoty vyznačující se sníženou odolností vůči oděru. Pokročilí hráči a poloprofesionálové už vyžadují mnohem větší ochranu. U profesionálů je zapotřebí volit anatomicky tvarované modely. Stále tápete a chtěli byste znát více detailů týkajících se výběru hokejové výbavy? Podívejte se do poradny a budete mít jistotu.

Zdroj náhledového obrázku: bauerhockey.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *