Zajímavá fakta o liposukci: co vás může překvapit

Štíhlá postava

Zbavit se tuku bez jakékoli snahy se zdá být velice dobrým řešením. Problematické na tomto řešení, jak získat krásnou postavu, je to, že se neučíte stravovat tak, abyste si získanou postavu zachovali. Takže je velice pravděpodobné, že svůj tuk zase rychle získáte zpátky. Někteří lidé se ale rozhodnou pro liposukci z toho důvodu, aby je motivovala ke zdravému životnímu stylu. Existuje přitom hned několik druhů liposukce.

Nepřijdete o všechen tuk

Spousta lidí si to představuje velmi jednoduše. Po jediném zákroku budou mít vysněnou postavu! Tak to ale bohužel nefunguje. Liposukce se doporučuje pro ty, kteří se vlivem zavedení správného jídelníčku a dostatečného pohybu již téměř dostali na svou ideální váhu a snaží se zbavit tuku v určitých partiích. Cena liposukce bude záviset na tom, jaký druh liposukce jste zvolili, a kolik partií jste si nechali ošetřit.

Celková nebo lokální anestezie?

Přípustné jsou obě možnosti v závislosti na tom, jak velký bude zákrok. Pokud jde o odstranění menšího množství tuku, půjde o lokální anestezii (znecitlivění oblasti, kde bude liposukce provedena). Pro větší odstranění tuku bude pohodlnější celková anestezie.

Štíhlá

Foto: Pixabay

Zbavíte se tuku z mnoha částí těla

Liposukce se používá k odstraňování nejenom břišního tuku, ale také z dalších partií. Typicky jde o zadek, boky, stehna, vnitřní strana kolena, hruď, tváře, brada a krk, lýtka a kotníky, nadloktí. Tuk se může hromadit i v jiných oblastech. Zde to ale bude v menším množství, na které se používají jiné procedury, než liposukce.

Nenapíná pokožku, neodstraňuje celulitidu

Někteří lidé se pouští do liposukce, aby se zbavili celulitidy. Tuk sice může výskyt celulitidy ovlivnit, avšak pouhou liposukcí se jí zcela nezbavíte. Taktéž nemůžete počítat s tím, že když odstraníte tuk, vaše kůže se napne tak, jak je zapotřebí. K tomu je potřeba dalšího zákroku.

Liposukce není pro kuřáky

Kouření může narušit bezpečnost procedury. Proto je vhodné v průběhu tohoto procesu nekouřit.

Nepohodlná rekonvalescence

Pokud si myslíte, že si v pondělí necháte odsát tuk a v úterý už půjdete do práce, jste na omylu. Počítejte s minimálně týdenní rekonvalescencí. Úplné zotavení trvá obvykle dva týdny, kdy můžete začít fungovat tak, jak jste byli dříve zvyklí. Po zákroku samotném se mohou vyskytnout otoky a modřiny, pacienti pociťují bolestivost. Nakolik jsou tyto projevy závažné, souvisí s množstvím odsátého tuku.

Zdroj:

https://styl.interia.pl/piekno/news-jeden-blad-jaki-popelniaja-kobiety-kiedy-zaczynaja-siwiec,nId,6019695

10 Facts You Need to Know About Liposuction

Foto: Pixabay