Bojové sporty

Začínáme s bojovými sporty, dbejte na svou ochranu!

Zalíbila se vám myšlenka začít s bojovými sporty? Není divu, díky pravidelnému tréninku bojového umění získáte skvělou kondici, postavu a naučíte se v případě potřeby ubránit. Pokud chcete cvičení vzít opravdu vážně, triko a tepláky již stačit nebudou. Sepsali jsme vám, bez čeho se při tréninku určitě neobejdete.

Nezbytné vybavení při tréninku

Trénink bojového umění vás zcela pohltí, většina lidí jede nadoraz a přípravu při tréninku nepodceňuje. Existují různé typy bojových sportů, u nichž se liší vybavení či druh oblečení, jedno mají ovšem společné – chrániče. Při intenzivním tréninku je důležité nezapomínat na možná rizika a zranění, která mohou nastat. Přeci jenom, jde o kontaktní sport a zejména při sparringu dostávají vaše končetiny častými střety zabrat.

Dnes máte široký výběr kvalitních chráničů, které zajistí maximální bezpečí celého těla – od hlavy až po kotníky. Vyberte si chránič, který se bude nejlépe hodit pro daný bojový sport, bude odpovídat velikostně a zajistí tak pohodlný a bezpečný trénink.

Vybavení pro bojové sporty

Chrániče loktů

Pokud trénujete bojové sporty, kde jsou časté tvrdé kopy, hody a porazy, například thajský box či MMA, je vhodné si pořídit chrániče loktů. Během takových tréninků často absolvují bojovníci tvrdé pády, jejichž dopad tlumí většinou paže. Právě v těchto okamžicích oceníte ochranu loktů a vyvarujete se jejich naražení a dalších zranění.

Chrániče kolen

Zapomínat byste neměli ani na ochranu svých nohou, pro tvrdší tréninky jsou vhodnou výstrojí chrániče kolen. Druhy chráničů se rozlišují pro konkrétní typy bojových sportů. Vybrat si můžete měkké chrániče, ty se hodí pro údero-kopové styly, nebo chrániče s plastovou výztuhou, které jsou dělané speciálně pro pády na kolena.

Další ochranné pomůcky

Mezi další chrániče, které můžete zvolit, patří rovněž suspenzory, chrániče na zuby, chrániče rukou či přilby. Pro ochranu a zpevnění kloubů a zápěstí jsou důležité také bandáže, které bývají součástí základní výbavy bojových sportů.

Investovat do vlastního zdraví se vyplatí, stačí několik základních ochranných pomůcek a váš trénink bude nejen efektivní, ale i pohodlný a bezpečný.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *