Weight Watchers: zhubněte 1 kg za týden. Zdravě!

Hubnutí

Přejídání, nadměrný příjem nezdravých potravin a sedavý způsob života jsou důvodem, proč je stále více obézních lidí. Není tedy divu, že existuje tolik druhů diet! Hubnutí už dávno není jen doménou žen. Existuje také spousta mužů, kteří chtějí vypadat dobře. Základem hubnutí je zdravé stravování, které je založeno na tom, že zkonzumujete méně kalorií, než vydáte. Do svého jídelníčku byste měli zařadit jídlo, které se tráví pomalu, protože pak dochází ke zpomalení metabolického procesu (a tím ke snížení pocitu hladu. Potraviny, které jíte, by měly být bohaté na vlákninu, která přispívá k pocitu sytosti a reguluje rychlost trávení.

Co je Weight Watchers?

Jedná se o dietní program, který má usnadnit hubnutí. Potraviny jsou v tomto systému hodnoceny na základě toho, kolik obsahují bílkovin, sacharidů, kalorií a vlákniny. Ovoce a zeleniny můžete každý den zkonzumovat neomezené množství. Obecně lze říci, že se jedná o počítání kalorií, avšak s tím, že je vše jednodušší. A díky tomuto programu tak můžete snadno a zdravě zhubnout až jeden kilogram za týden!

Zelenina

Foto: Pixabay

Systém bodování

Původně vše začalo tak, že v americkém New Yorku se scházela Jean Nidetchová se svými kamarádkami a vyměňovaly si rady a tipy ohledně hubnutí. To bylo již v roce 1963. Potraviny počítaly podle porcí. Teprve v devadesátých letech byl zaveden systém bodování. Body se přidělovaly nejen jídlu, ale také nápojům. Body jsou udělovány na základě toho, co jednotlivé potraviny obsahují. Pokud budete chtít začít s touto dietou, na základě vašich osobních údajů (věk, výška, pohlaví, výchozí váha, cílová váha) dostanete přidělen určitý počet bodů na jeden den.

SmartPoints

Neexistují „zakázané“ potraviny, avšak pokud chcete zhubnout, musíte si vystačit s body, které vám byly na den přiděleny. A ideálně by měly zkonzumovat méně bodů, aby hubli. Čím více bodů potravina má, tím méně je zdravá. Kobliha s polevou má například 230 kcal a na základě svého obsahu dostává 10 SmartPoints. Bílý jogurt s borůvkami a ořechy (také 230 kcal) má pouhé 2 SmartPoints. Když se rozhodnete pro koblihu, budou muset ostatní jídla vašeho jídelníčku obsahovat skromnější bodování, pokud chcete hubnout.

0 bodů

V rámci tohoto systému jsou také potraviny, které obsahují 0 bodů. Jsou to ty potraviny, jejichž množství můžete sníst neomezeně. Původně se jednalo o ovoce a neškrobové druhy zeleniny. V rámci programu Weight Watchers Freestyle bylo zařazeno několik dalších potravin, které jsou bohaté na bílkoviny a obsahují málo kalorií. Jedná se o vejce, kuřecí maso bez kůže, ryby, fazole, tofu, bílý jogurt. Potraviny s vyšším obsahem tuků a cukrů mají vyšší bodové ohodnocení.

 

Zdroj:

https://www.practo.com/healthfeed/weight-watchers-ideal-diet-to-loss-weight-37919/post

https://www.rehabilitace.info/zdravotni/dieta-weight-watchers-jak-funguje-a-co-to-je/

Foto: Pixabay