Weight Watchers: dieta funguje, když dodržujete pravidla

Losos

Weight Watchers je způsob diety, který odstraňuje nepříjemné počítání kalorií. Každá potravina je ohodnocena jedním číslem. A to podle toho, jak moc energeticky náročná je. Na den máte určité množství bodů, které můžete zkonzumovat. Když toto číslo překročíte, nehubnete. Princip diety je tedy velmi jednoduchý. Existuje celá spousta aplikací, které vám hubnutí usnadní. I to je důvod, proč tato dieta přitahuje čím dál více lidí.

Weight Watchers: hubnutí je o kvalitě

Spousta lidí má mylný dojem, že když budou jíst méně potravin, zhubnou. Ale ono to není o tom, kolik toho sníme, ale jak kvalitní potraviny si dopřáváme. Existují jídla, která se tváří, že by nám při dietě mohla pomoct, a přitom dělají pravý opak (například ovocné šťávy). Jak je poznat? Tím prvním měřítkem by mělo být množství kalorií. Nemusíte je ale počítat. Weight Watchers pro ně má jediné číslo, díky kterému snadno zjistíte, jestli je kvalitní nebo ne.

Okurka 2
Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Bodový systém

Weight Watchers je jednoduchý bodový systém, který má lidem pomoci lépe se zorientovat v potravinách. Díky tomu snadno můžete začít konzumovat potraviny, které jsou výživnější. Taktéž bude snadné určit velikost porce jednotlivých jídel. Cílem diety je zhubnout 0,5 až 0,9 kg za týden. Potraviny získávají body na základě toho, kolik bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny obsahují. Nejlépe hodnocené jsou potraviny, které se dlouho tráví. Také ty, které obsahují více živin a lépe vás zasytí a na delší dobu. Jsou přírodní a neobsahují žádný přidaný cukr.

Množství bodů

To, kolik denních bodů máte k dispozici, je založeno na mnoha faktorech. Mezi nimi je pohlaví, věk, výška a váhy. Tyto určené body si pak rozdělíte do jednotlivých jídel – snídaně, oběda, večeře a svačiny. Tato dieta je tedy založena na zdravé stravě, proto je možné držet ji i dlouhodobě. Na druhou stranu je ale zapotřebí poctivě vypisovat každé jídlo, které zkonzumujete. To může být pro někoho obtěžující. Weight Watchers je tedy dieta, která je určena spíše pro lidi, kteří milují práci s počítačem nebo mobilním telefonem.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/weight-watchers-ideal-diet-to-loss-weight-37919/post

https://www.weightwatchers.com/us/

Foto: Pixabay