Cvičení

Vyzkoušejte nová cvičení na hubnutí i tvarování postavy!

Máte rádi sport nebo naopak si k němu stále hledáte vztah?  Přemýšlíte, jaký typ cvičení by vás nejvíce bavil?  Jaro je ideálním obdobím proto, zkusit něco nového a v dnešním článku se můžete inspirovat sporty, které jsou dnes velmi oblíbené.

BARRE- protančete se k vysněné postavě

Pokud toužíte po štíhlé a vytvarované postavě, pak určitě vyzkoušejte barre. Jedná se o kombinaci vytrvalostního tréninku, baletu, jógy a pilatek. Při cvičení barre si navíc zlepšíte držení těla i kondici. Pokud máte strach, že na balet nebudete mít talent, tak se vůbec bát nemusíte, taneční průprava není nutná. Každá lekce totiž začíná úvodním zahřátím a po něm následují jednoduché choreografie, které jsou zaměřené na horní či dolní část těla. Roli při tomto typu cvičení nehraji ani věk, začít můžete kdykoliv.

HIIT vás vrátí do formy

HIIT neboli intenzivní intervalový trénink se u nás objevil už před několika lety a není tak žádnou novinkou. Ideální je pro ty, kteří nějakou dobu nesportovali, nevyžaduje ani žádné speciální vybavení a už vůbec ne mnoho času.  Naopak je HIIT náročnější na srdce a klouby, takže pokud máte se srdcem nebo klouby nějaké problémy, bude lepší se poradit s lékařem, zda by vám toto cvičení vůbec doporučil. Případně můžete ze začátku začít lehčími kardio cvičeními, jako je např. pomalý běh, plavání nebo jízda na kole.

S TABATOU a TRX  budou nadbytečná kila hned pryč

Tabata se považuje za krále všech tréninků, jelikož střídá intenzivní cvičení v různých intervalech. Jsou to tzv. intervalové tréninky. Při těchto trénincích se pracuje s tepovou frekvencí, což je při shazování kil velmi účinné. Zpočátku však může být cvičení tabata dosti náročné, proto je dobré se řídit svým tělem a svým tempem. Klidně se zpočátku nebojte vynechat nejtěžší variace cviků. Při TRX se pracuje s vlastní vahou těla. Používá se speciální závěsný systém, se kterým posilujete především vnitřní svaly a pomůže s problematickými partiemi jako jsou boky a břicho.  Cviky jsou jednoduché, ale za to velmi účinné.

tereza.hubikova@seznam.cz'

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o zdraví, přírodu,cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *