ustni-voda

Ústní voda 5x jinak – jako šampon i ošetřující prostředek na modřiny

Málokdo ví, jak univerzální potenciál v sobě ústní voda skrývá. Dokáže totiž při správném použití nahradit různé kosmetické přípravky. Hodit se vám bude hlavně na cestách. A co všechno vyzkoušet?

Nahrazuje antiperspirant

Došel vám deodorant? Namočte vatový tampon do ústní vody a ošetřete s ním podpaží (ovšem nikoli ihned po epilaci nebo holení, protože alkohol může dráždit pokožku a způsobit svědění a pálení). Pocení se okamžitě zredukuje na přijatelné minimum.

Účinná koupel nohou

Naplňte větší misku teplou vodou a nalijte do ní malého panáka ústní vody. Už po patnácti minutách koupání budete cítit opravdovou úlevu od unavených a bolavých nohou. Toto ošetření také vaše nohy osvěží a zabije bakterie, způsobující zápach.

Antibakteriální krém na ruce

Bez obav použijte ústní vodu s obsahem alkoholu k omytí rukou na hřišti nebo na výletě. Je levnější než nejrůznější antibakteriální gely a nezanechává na rukou hořkou příchuť. Doporučujeme ji před cestou přelít do rozprašovače.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Šikovný pomocník proti modřinám

Máte jemnou a citlivou pokožku, takže se vám často dělají modřiny? Ústní voda s nimi rychle zatočí. Alkohol v ní obsažený zmírňuje otoky a urychluje změnu barvy modřiny. Nehezké fialové, nazelenalé, modré nebo dokonce černé skvrny, tak zmizí mnohem rychleji.

Účinný prostředek proti lupům

A na závěr asi nejpřekvapivější použití ústní vody. Trpíte na lupy a nic vám nepomohlo? Pak vyzkoušejte ještě ústní vodu. Smíchejte ji s vodou v poměru 1: 1, nechte chvíli působit a opláchněte. Opakujte 2-3krát týdně. Můžete také vetřít nezředěnou tekutinu do pokožky hlavy, nechat ji několik minut působit a poté si vlasy umýt šamponem jako obvykle. Ovšem pozor, pokud by vás pokožka na hlavě příliš štípala, neriskujte a opláchněte vlasy hned. První pozitivní výsledky by se měly objevit už po 3 – 4 týdnech užívání.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *