Vysoké sebevědomí vám otevírá dveře: návod, jak na něm zapracovat

Sebeědomí

Pokud si nevěříte vy sami, jak by ve vás mohli věřit ostatní (například váš budoucí zaměstnavatel)? Proto je zapotřebí získat sebevědomí – nemluvíme zde o přehnané namyšlenosti, víře, že dokážete něco, co vlastně neumíte. Zabýváme se tím, jak si posílit zdravé sebevědomí, které vám pomůže v sebeprezentaci, ať už budete na pracovním pohovoru nebo kdekoli jinde. Sebevědomé osoby jsou mnohem přitažlivé, než osoby nejisté.

Objímání

Objímání, líbání, držení se za ruce – to jsou metody, které pomáhají snižovat stres. Při příznivém fyzickém kontaktu se totiž uvolňuje oxytocin, který je přímo spojený se sebevědomím. Aktivací oxytocinu vám pomůže cítit se sebejistěji. Je to dobré například, když chcete povzbudit své dítě. Pokud se chystáte oslnit vy sami, stačí si připomenout, kdo všechno vás má rád a obejmout se alespoň v mysli.

Žena

Foto: Pixabay

Plánování

Pokaždé, když jdeme do neznáma, ztrácíme jistotu. Proto je dobré připravit se na každou neznámou situaci, do které se chystáte. Nastudujte si pečlivě cestu, najděte místo k parkování, zjistěte si co nejvíce informací. I pro děti je vhodné, když jim scénář (například návštěvu u lékaře) přehrajete například na plyšových hračkách.

Kouzelnický trik

Naučte se nějaký jednoduchý kouzelnický trik. Podle britské studie to zvyšuje sebedůvěru! Trik spočívá v tom, že v určitou chvíli, kdy provádíte „magii“, musíte projevit určitou úroveň sebedůvěry. Musíte být přesvědčiví, aby vám obecenstvo trik uvěřilo. A když se to povede, zvyšujete tím své sebevědomí.

Komentáře na internetu

Čas od času můžete vyjádřit svůj názor na nějakou událost. Není nic jednoduššího, než navštívit různé diskuse, kterých se na internetu vede celá spousta. Možná, že s vámi bude většina lidí souhlasit – a to zvyšuje vaše sebevědomí.

Vypněte televizi

Čím více sledujete televizi, tím méně jste sebevědomí. Tak to aspoň uvádí studie zveřejněná v Communication Research. Nereálný svět z televize vám totiž ukazuje, že se s nimi nemůžete měřit.

Sportujte

Sportem se také uvolňují hormony štěstí. Navíc, když budete mít hezčí postavu, budete také sebevědomější.

Seďte rovně

Člověk, který se hrbí, rozhodně nevypadá sebevědomě. Správné držení těla je důležité pro to, abyste vypadali sebevědomě pro okolí. Na druhou stranu vám pomáhá se sebevědomě i cítit.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/mental-health/instant-self-confidence-boosters/

Foto: Pixabay