Běh

Vyberte si k hubnutí ten správný sport

Zdravý životní styl se v každém případě neobejde bez dostatečného množství pohybu. V současné době je možné provozovat spousty zajímavých aktivit, které mohou vést k dokonalému zeštíhlení postavy. Určitě tedy není od věci soustředit se na některé z nich. Postupně vás provedeme několika nejznámějšími pohybovými aktivitami, které se vyplatí i člověku, který nepotřebuje akutně zhubnout, ale spíše chce mít pevné zdraví.

Kolektivní sporty baví

Nejčastěji jsou u nás preferovány nejrůznější kolektivní sporty. Není se čemu divit, jelikož se jedná o aktivity, které sportovce primárně baví a ti nemyslí na žádnou námahu ani fyzické vytížení, které při nich absolvují. Nejoblíbenějším sportem je bezesporu fotbal a hokej. Hodně progresivně se prosazuje florbal, a to i díky možnosti jeho hraní za každého počasí. Stoprocentně se dostanete tímto sportem ke zdraví a bude vás bavit. Výborné jsou i další individuální i kolektivní aktivity, z nichž bychom mohli jmenovat například turistiku.

Běhání

Zdroj obrázku: fittyn.cz

Jóga a ostatní cvičení

Výbornou volbou je bezesporu také jóga. Vybírat si můžete hned několik druhů tohoto původně východního cvičení. Ve své ryzí podobě je jóga nejen fyzickým, ale i duchovním cvičením. Vyžaduje tudíž ty správné zásady cvičení, které jsou spojeny i s filosofií. Pokud ale zvolíte power jógu či některé jiné druhy, nemusíte brát na duchovní význam až tak velký ohled.

Nejmodernější pohybové aktivity

Pokud chcete zvolit mnohem dynamičtěji pojímaný pohyb, vyplatí se spinning. Jízda na speciálně upraveném kole s hudbou vám dodá neskutečné množství energie a vy se budete cítit naprosto skvěle. Zdravý životní styl ale můžete dodržovat i pouhých chozením. Zajímavý je třeba nordic walking. Stačí si zakoupit jen ty správné hole a naplánovat túry do některých hodně zajímavých oblastí. Optimální jsou hlavně horské terény.

Zdroj náhledového obrázku: fittyn.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *