Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou zdravé

Mezi nejčastěji konzumované potraviny patří bezesporu plody ořešáku královského. Chutné a zdravé ořechy jsou také neskutečně zdravé. I proto je zapotřebí říct si o nich více. Původ samotných ořechů je v oblastech Střední Asie, nicméně dokázaly se přizpůsobit i klimatu, jež panuje v oblastech Evropy. Zejména v oblastech Středomoří najdeme ořechy jako součást velkého množství nejrůznějších pokrmů. Zkrátka se s nimi počítá. Typické jsou ořechy především v nejrůznějších sladkých pokrmech, moučních a podobných jídlech.

Snížení cholesterolu a zásobárna vitamínů

O snížení onoho špatného cholesterolu v krvi se hovoří poměrně často. Plody ořechu obsahují látky, které se na něm mohou podílet. Co se týká celkových účinků, tak ty se orientují podle odrůdy ořešáku. Některé plody jsou schopny v tomto ohledu pracovat lépe a jiné naopak poněkud hůř. Vynikající je i fakt, že až 70 % plodu je tvořeno tukem, který je schopen prospívat lidskému zdraví. Z energetického hlediska je v celkem 100 g ořechů 2700 kJ. Z vitamínů jmenujme především ty z řady B a také E.

Zinek, hořčík a draslík tělo potřebuje

Lidský organismus potřebuje některé prvky dokonce i více než sůl. Pro správné fungování nervového systému a svalů je zapotřebí zejména hořčíku a vápníku. Zapomenout nelze ani na skvělý zinek, jenž se podílí na zlepšení obranyschopnosti organismu. Pomáhá i při hojivých procesech v lidském těle. Vy sami tak můžete pomocí ořechů dodávat do svého těla velké množství zinku ryze přírodní cestou. Kardiovaskulární soustava potřebuje i draslík. V ořeších se této prvek také nachází, takže není problém je konzumovat.

Stres by měl zmizet…

O zatížení organismu díky stresu není třeba nijak sáhodlouze hovořit. Vystavení jsme mu neustále prakticky 24 hodin denně. Konzumací ořechů určitě nezastavíme stres jako mávnutím kouzelného proutku, ale měla by nám pomoct. Antioxidanty minimální pomohu čistit tělo od jedů.

V e-shopu zodo.cz koupíte výhodná balení kvalitních ořechů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *