Probiotika

Jaká volit probiotika po léčbě antibiotiky

Hrozí-li nám nějaká závažnější choroba, lékař se většinou nerozpakuje a nasadí nám antibiotika. S touto situací se setkal již asi každý z nás. Ne všichni jsou si ale vědomi toho, že jakákoli antibiotika působí negativně na stření mikroflóru. Jestliže vašim střevům nepomůžete za pomocí probiotik, můžete mít dlouhodobější problémy se zažíváním, které jsou bezesporu velmi nepříjemné. Probiotika je dnes možné sehnat v mnoha různých podobách. Klasikou představuje konzumace mléčných výrobků, kterou ale pomineme, soustředíme se spíše na tabletky s účinnou látkou.

B-komplex

Léčba antibiotiky bývá často náročná z pohledu nedostatku vitamínu B. Ten by měl být nedílnou součástí lidského organismu a fungování našeho těla bez něj není optimální. Některé z řady vitamínu B jsou vytvářeny právě v oblasti tlustého střeva a v případě léčby antibiotiky může ke snížení jejich produkce. Pokud budete chtít tělu opět dodat vitamíny B, stačí si zakoupit B-komplex a budete mít jistotu, že tělo vitamín B mít bude. Navíc zamezíte do jisté míry i plynatosti, jež může v souvislosti s užíváním antibiotik přijít.

Vitamíny a minerály se vyplatí

Pokud užíváte antibiotika, dojde i ke snížení schopnosti vstřebávat některé látky a vitamíny. Jmenovat bychom mohli zejména vitamíny A, C a K. Právě ony jsou obsaženy v některých potravinách, jež by se právě v období léčby antibiotiky měly konzumovat ve zvýšené míře. Na mysli máme především kysané okurky anebo červenou řepu a některé další dobroty ze zahrádky. Malé děti by měly dostávat vitamín C.

Speciální probiotika pro děti

Pro děti jsou optimální probatika, jež v sobě pojímají mimo kultury Lactobacillus obsahují také kultury Bifidobacterium. Na trhu je spousta nejrůznějších probiotik a rozhodně se vyplatí poradit s přímo s pediatrem, který dokáže doporučit přesně takový komplex, který dítě potřebuje. Nevyhodíte tak peníze, jelikož probatika nejsou levnou záležitostí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *