Saunasystem

Infrasauna vs. opalování: co je zdravější?

Oboje je opředeno mýty, tak konečně zjistěte, kde je pravda.Infračervené záření je to stejné co ultrafialové.Dobře se na toto tvrzení podívejte. Je to jeden z nejrozšířenějších mýtů spojených s opalováním. Škodlivé UV záření zkrátka není to stejné co blahodárné infračervené.

Infra vs. ultra

Infračervené záření prohřívá pokožku až do hloubky 3 cm, používá se v infrakabinách a je často doporučováno lékaři. Ostatně setkáte se s ním i v inkubátorech, kde miminkům nahrazuje teplo matky.

UV záření produkuje slunce a najdete ho i v soláriích. V přiměřeném množství je tělu také velmi prospěšné. Dodává mu totiž vitamin D a posiluje psychiku. Nadměrné množství naopak škodí kůži, zraku a může způsobit i rakovinu kůže.

Opalování

Zdroj obrázku: fittyn.cz

Jak na zdravé opalování

Léto a s ním spojené vysoké teploty přímo vybízí k opalování. Čím máte ale světlejší pokožku, tím méně času byste na slunci měli trávit. A každá prosluněná chvilka by měla být vyvážena co největší zahalenou plochou kůže a opalovacím krémem s dostatečně vysokým UV faktorem.

Celodenní polehávání v plavkách u bazénu tak rozhodně není ideální. Pokud už se na něj chystáte, řiďte se alespoň následujícími 4 radami:

  1. Držte se ve stínu.
  2. Hned ráno se pořádně namažte krémem s UV faktorem 30 nebo vyšším.
  3. Domažte se pokaždé, když vyjdete z bazénu.
  4. Nezapomeňte na uši, nos a rty.

Vzhůru do infrasauny!

Do infrasauny žádnou podobnou přípravu nepotřebujete. Jednoduše ji zapnete, počkáte, až se roztopí (moderní kabiny jsou připraveny už za 1 vteřinu) a můžete si užívat léčivých paprsků.

Saunasystem

Zdroj obrázku: fittyn.cz

Lékaři je doporučují zejména nemocným lupénkou a lidem, které trápí bolest kloubů. Infrakabiny jsou ale ideální také pro sportovce, lidi s vysokým tlakem a každého, kdo chce uvolnit napjaté svaly a zlepšit pleť.

Na rozdíl od finské sauny nejsou v infrasauně tak vysoké teploty a cyklus se neopakuje. Prostě jenom vejdete a 15-30 minut relaxujete, poté se osprchujete vlažnou vodou a můžete vyrazit třeba do práce. Infrasaunaje tak vhodná i pro zaměstnané byznysmeny, kteří počítají každou minutu.

 Saunasystem

Zdroj obrázku: fittyn.cz

Pořiďte si infrasaunu domů

Infrakabinu si můžete pořídit i domů. Česká firma SaunaSystemje vyrábí v různých designech i velikostech a nejmenší modely zabírají jen zhruba 1 m2. Bez problémů se tak vejdou i do těch nejmenších panelákových bytů.

Zdroj náhledového obrázku: fittyn.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *