Bolesti zad

Hlavní příčiny bolesti zad pod drobnohledem

V minulém článku jsme se podrobně věnovali potížím spojeným s krční páteří. V následujících řádcích bychom rádi navázali na tuto problematiku a podívali se detailně na nejrůznější příčiny bolesti zad. Může jich být poměrně hodně, přesto se soustředíme pouze na ty nejzákladnější, se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Třeba i vy najdete v následujících řádcích problém, který vás trápí také. Určitě nebudete jediní. O jaké příčiny se tedy může nejčastěji jednat?

Stres je s bolestmi hlavy propojen vždy

Příčinou v podstatě skoro všeho je přehnaně řečeno stres. Zvýšená pracovní zátěž patří skutečně mezi základní příčiny nadměrné bolesti zad. Není se čemu divit, jelikož člověk sedí často v polohách, které již na první pohled nemohou zádům svědčit. Nejčastěji dochází ke kompletnímu ztuhnutí v oblasti šíje, které není možné bez odborného zásahu uvolnit. V týlní oblasti můžete cítit často i bodavou bolest, jež je velmi nepříjemná. S bolestmi v této oblasti jsou velmi často spjaté i závratě, jimiž můžete trpět.

Problémy s páteří

Za nepříjemné bolesti mohou i některé deformace v oblasti páteře. Typická je například skolióza. Při ní je páteř vychýlená na jednu ze stran. Pozná se podle různé výšky držení ramen a zešikmení pánve. Poznat ji lze i na podrážkách bot takto postiženého člověka. Jsou sešlapány značně nepravidelně. Velmi nepříjemná je i hyperkyfóza, tedy takzvaná kulatá záda. U těch je zapotřebí znát kvalitní cvik, které jsou schopny posílit člověka v oblasti mezilopatkového svalstva. Při ochabnutí břišního svalstva se nejčastěji projevuje hyperlordóza, která se zhoršuje i tak, že ženy nosí vysoké podpatky.

Podívejte se do zrcadla a hurá k ortopedovi

Mnohdy se stačí pouze podívat do zrcadla a veškeré asymetrie budou rázem patrné. Rozhodně není od věci také navštívit ortopeda. Odborník vám vždy dokáže poskytnout cennou radu, díky které budete mít jasno v tom, jak se chovat dále.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *