Vitamín C: Sázka na přírodní podobu se vyplatí

Vitamíny

Podzim je v plném proudu a už brzy nás čeká zima a první sníh i v nížinách. Pohodové posedávání venku se stalo minulosti a z hlediska zdraví dorazilo nejnáročnější období v roce. Ostatně pandemie koronaviru a stoupající čísla nově nakažených tuto situaci jasně dokladují. Lidský organismus dostává hodně zabrat, a tak určitě není od věci doplnit zásobu vitamínů. Hodně důležitou roli hraje zejména vitamín C. Ten lze doplňovat jak prostřednictvím ovoce, tak i různých přípravků. Druhá varianta je určitě pohodlnější. My se proto podíváme, jaké preparáty se vyplatí nakupovat.

Rozhodně nebrat první přípravek, na který narazíte

Vitamín C se řadí mezi ty vůbec nejdůležitější. Vždyť právě on napomáhá standardnímu fungování imunitního systému lidského těla. Snižuje míru únavy a dokáže zabraňovat vyčerpání. Pomáhá vstřebávat železo a jmenovat bychom mohli i spousty dalších funkcí. Právě z toho důvodu se určitě nevyplatí sáhnout po prvním přípravku, který uvidíte na trhu. Často se totiž jedná o syntetiku.

WoldohealthFoto: Woldoshop

Jak poznat syntetickou podobu vitamínu C?

Počítat je třeba s tím, že především ty nejlevnější přípravky se vyrábějí uměle v laboratořích a látek, jež vaše tělo rozhodně nijak nepotřebuje. Nejčastěji doplňky stravy obsahují kyselinu askorbovou. Její součástí je opravdu minimální množství prospěšných látek. Logicky vás to potom nutí dávat si daného přípravku co možná největší možné množství.

Přírodní vitamín C jako jasná volba

Vaše tělo potřebuje céčko, které se jednoduchým způsobem vstřebává a dostanete ho čistě z přírodních zdrojů. Ideální volbou je především výtažek z Aceroly. Ten obsahuje několikanásobně vyšší množství potřebných látek. Acerola je třešeň pocházející ze Střední a Jižní Ameriky. Vyznačuje se především tím, že obsahuje doslova obří množství vitamínu C, jeho koncentrace je konkrétně zhruba čtyřicetkrát vyšší než v případě pomerančů. Jde fakticky o vitamínovou bombu, již si vaše tělo zaslouží.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.