Víme, jak se zbavit pásového oparu

Pásový opar je nepříjemným onemocněním, které se bohužel často vrací. Důkladná léčba bývá během na dlouhou trať, ale rozhodně nejde o nic nemožného. Podívejte se na několik způsobů, jak se můžete zbavit pásového oparu.

Pásový opar může způsobit neštovice u dětí

Pokud trpíte pásovým oparem, jedná se o nakažlivý virus, který se může přenést i přes pouhou kožní záděru. Výsledkem může být nákaza u dětí, která se projeví jako neštovice. Virus pásového oparu a neštovice jsou také nebezpečné pro těhotné ženy. Proto je dobré během onemocnění udržovat co nejvíce karanténu a vyhýbat se kontaktu s dalšími lidmi. Pásový opar je infekční především ve chvílích, kdy jsou jednotlivé puchýřky nalité a plné tekutiny.

Léčba rozjetého pásového oparu

Pokud se u vás pásový opar objeví, je nutné vhodně ho zaléčit. Zmírníte tím úroveň nákazy i samotné projevy, kdy se vyrážka nemusí tak hodně rozšířit. V opačném případě při silném rozšíření vyrážky pásového oparu totiž může hrozit například i postižení oka. Během celého procesu hojení se snažte vyhýbat slunečnímu záření. Při komplikacích či opakujících se problémech je vždy lepší navštívit lékaře, který vám doporučí vhodné řešení včetně předpisu účinných látek.

Foto: Pixabay

Pudr, mast a podpora imunity

Než puchýře z pásového oparu odezní, může to trvat až několik dnů. Důležitá je lokální péče v podobě zklidňujícího pudrů a nejrůznějších mastí. S regenerací kůže pomůže mast s obsahem kalcia. Proti bolesti zase zvolte takovou, která má v sobě látky analgetické povahy. Vhodné jsou spíše chladivé masti. V rámci boje proti chronickému pásovému oparu je důležité pravidelně doplňovat vitamín B. Kvalitní přípravky pro podporu imunity mohou zmírnit projevy a pomoci s rychlejší regenerací. Posilování imunity je dobré vzít komplexně, čímž se můžete uchránit od opakovaných projevů pásového oparu.

Zdroj: https://www.benu.cz/jak-se-zbavit-pasoveho-oparu a https://euc.cz/clanky-a-novinky/clanky/pasovy-opar-priznaky-prenos-a-lecba/

Náhledové foto: Pixabay