Vaše děti si nezaslouží jen televizi, tablet, počítač a lhostejnost

Volný čas s dětmi

Nejjednodušší cestou, jak se zbavit dítěte, aby měl rodič chvíli pro sebe, je zapnutí televize, popřípadě počítače. Určitě i vy sami cítíte, když vaše dítě sedí před blikající obrazovkou, že není něco v pořádku. Dětství nás dnešních rodičů probíhalo poněkud, respektive zcela jinak. Jen si vzpomeňte na dobu trávenou venku s kamarády, která vám často zabrala úplně celý den, a vy jste najednou zjistili, že je už vlastně večer a brzy budete muset jít spát. Proč tedy současným dětem ordinujeme tuto léčbu šokem a jak z toho ven?

Skutečně nemáte čas?

Tato otázka je naprosto na místě. Je jasné, že doba minulého režimu, kdy měli lidé fixní pracovní dobu, začínali pracovat v 6 hodin ráno a končili ve 14 hodin odpoledne, je již dávno pryč. Zejména soukromí podnikatelé se musí hodně obracet, aby v tvrdé konkurenci obstáli. Na volný čas s dětmi si ale musí najít prostor každý rodič! Proč by si je ostatně měl jinak také pořizovat? Možností trávení volného času s vlastními ratolestmi je dnes přitom tolik…

Často stačí obyčejný pobyt na dětském hřišti

Rozhodně není nezbytné vymýšlet složité aktivity, které byste museli plánovat několik hodin nebo dní předem. Stačí pouze vyrazit na výlet do přírody. Můžete jít se svým dítětem sbírat houby anebo navštívit nějaký starý hrad. Výbornou volbou jsou i koupaliště či moderní aquaparky. Nejjednodušší zábavou pro vašeho syna či dceru bude ale obyčejná návštěva dětského hřiště. Těch se dnes v České republice nachází obrovské množství.

Najděte si dětská hřiště online

Že nevíte, kde by se mohlo nejbližší hřiště ve vašem okolí nacházet? Nevadí, klidně se můžete inspirovat přímo online a najít si takové, které vám bude vyhovovat. Stačí pouze navštívit internetové stránky www.venkazdyden.cz, na nichž najdete obsáhlou databázi dětských hřišť po celé České republice. Součástí každého hřiště je jeho podrobný popisek, takže můžete volit i dle atrakcí, jež nabízí.

Zdroj náhledového obrázku: venkazdyden.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.