Geocaching

Užívejte si volné chvilky dětmi: Spojení geocachingu a výletů se vyplatí

Máte konečně volno a rádi byste tento vzácný čas strávili se svými dětmi? Pokud ano, určitě s nimi neseďte doma u televize, ale vyrazte někam ven. Že je tradiční toulky přírodou nebaví? Pak je stačí možná jen trochu motivovat a spojit pěší výlet s geocachingem. Nevíte-li, oč se vlastně jedná, jak takové aktivity skloubit a kde najít ty správné tipy, jste na správném místě. Vše totiž rozebereme mnohem podrobněji v tomto článku.

Staňte se lovci pokladů

Geocaching je velmi známou hrou provozovanou prakticky na celém světě. Specifická je především v hledání důmyslně schovaných schránek, jež jsou ukryté v mnohých koutech různých zemí. Lokalizovat se dají prostřednictvím GPS, případně jednodušeji aplikací v mobilním telefonu. Jen v České republice se takovýchto schránek nachází přes 55 000. Prostě se jednoduše sbalíte a vyrazíte s vašimi dětmi na jejich lov. Můžete se vsadit, že objevování nových pokladů je bude nesmírně bavit, a to po všech stránkách.

Geocaching

Zdroj obrázku: venkazdyden.cz

Berte, ale dávejte!

U geocachingu j zapotřebí znát snad jenom jedno pravidlo. Budete-li ze schránek cokoli brát, měli byste tam dát věc v přibližně stejné hodnotě. Jedná se v podstatě o férovou výměnu se vším všudy. Tím pádem krabiček s věcmi v přírodě neubývá a lidé po celém světě se mohou těšit z jejich objevování. Samozřejmě lze do cache přidat také svůj vzkaz. Poté ji opět důmyslně schováte, aby se její následný nálezce dokonale bavil.

Potřebujete tipy na výlet? Máte je mít!

Netušíte, kam byste mohli se svými ratolestmi na lov krabiček vyrazit? Podívejte se na VenKaždýDen.cz a určitě zjistíte, kde se vyplatí jít. Nejen, že na daném místě můžete najít právě kešku, ale navštívíte i krásné lokality, kam se budou třeba vaše děti rády vracet, až budou dospělé. Tipů na výlety po celé České republice je tady více než dost.

Zdroj náhledového obrázku: venkazdyden.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *