Sluchátka

Vybíráme sluchátka na běhání

Pokud běháte, určitě víte, že mnoho běžců používá při běhání i sluchátka. V nich jim hraje buď oblíbená muzika, nebo prostě hudba, která jim pomáhá s tempem nebo efektivitou a motivací. Jenomže vybrat taková sportovní sluchátka na běhání není jenom tak. Pojďte se podívat, jak tyto pomůcky k běhání vybírat.

Měly by být „potuvzdorné“

Jednou z nejdůležitějších vlastností by měla být odolnost vůči potu, který k běhání prostě patří. Hodinu po běhání je nehygienické používat sluchátka, která jsou od potu. Také je krátkozraké používat sluchátka od vašeho telefonu, jelikož je může pot poškodit a je to nehygienické. Sluchátka na běh by tak měla být vyrobena ze silikonu. Tak jsou tedy potu odolná. Pokud by taková ochrana sluchátkům chyběla, zajisté by to mělo vliv. Agresivní slaný pot totiž vůbec nedělá dobře materiálům ani součástkám uvnitř sluchátek.

Ergonomie sluchátek

Velmi důležitá je také ergonomie. Sluchátka totiž nesmí vypadávat z ucha, což je při běhu složitější než při normální klidové interakci se sluchátky. Někteří výrobci neupravují tvar na běhání, ale spíše přidávají ke sluchátkům taková „céčka“, která se obtočí kolem uší a sluchátka drží. Při běhu však mohou někoho iritovat. Jediný případ, kdy jsou tyto nástroje výhodné, jsou u lidí s menšími uši. Dobré je tedy hledat sluchátka s opravdu ergonomickým tvarem, který odpovídá vzhledu a stavbě ucha. Nesmí tlačil, ale nesmí být ani moc volné.

Drát nebo bluetooth?

Poslední, ale ne nejméně důležitou, vlastností bude napojení sluchátek přes drát nebo bezdrátově pomocí bluetooth. Největším problémem u bluetooth sluchátek, které jsou jinak určitě lepší pro běhání, je výdrž baterie. V dnešní době je však i tato nevýhoda napravována a rozdíl se stírá. U drátových sluchátek je výhoda, že jsou zpravidla levnější, a navíc ne každý přehrávač musí mít bluetooth. Pokud však natrefíte na bluetooth sluchátka za rozumnou cenu a s běžeckým vzhledem a vlastnostmi, jde asi o lepší variantu. Mezi dobré výrobky patří například ty od německé firmy Vivancu. Sluchátka pořídíte i pod 900 Kč.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *