Třetí dávka očkování na vlastní kůži. Vyplníte mi dotazník prosím? Ptali se starší lidé

Vakcína

Vakcinace proti onemocnění covid-19 je v plném proudu a objednávat si termín ihned je fakticky nemožné. Většinou se již objednává na leden. Tak jako tak se určitě vyplatí pozastavit se u samotného očkování. To probíhá v nemocnicích poměrně svižně a bez jakéhokoli většího zdržování. Moje zkušenost z nemocnice v Kroměříži je vesměs pozitivní, jen vyplnění dotazníků je tak nějak s otazníkem.

Bez objednání ani ránu

Většině lidí je toto vcelku jasné, a tak se nechají registrovat, nebo se registrují online. Přesto jsme se setkali se starším člověkem, který přišel naslepo. Musel se následně registrovat online a zadat si nový termín. Není se čemu divit, pravidla platí pro každého. I díky tomu je očkování svižné.

Starší lidé na dotazník nevidí

Je to tak, někteří si nevezmou brýle a jiní prostě už tak dobře nevidí. Když jsem přišel na očkování a viděl starší paní s francouzskými holemi a bezradným výrazem, pomohl jsme jí s dotazníkem. To už jsem ten svůj odevzdal sestře a dal jí průkaz pojištěnce a občanský průkaz. Vyplňování osobního dotazníku cizího člověka mi bylo trochu trapné, ale paní na něj neviděla a na druhou dávku byla objednaná. Snažil jsem se tedy na malém prostoru potichu klást otázky z papíru. Postupně jsme vyplnili jak důvody k očkování, tak i otázky na aktuální zdravotní stav. Toto jsem si zopakoval ještě s jednou paní, jež si zapomněla brýle a najednou se ozvalo mé jméno.

Rychle a stručně

Uvnitř mi položila lékařka tři jednoduché otázky a přišlo očkování. 15 minut v čekárně a hurá domů. Ještě během oněch 15 minut mi přišel na mobil certifikát týkající se podání třetí dávky, takže pohoda.

Zdroj info: Vlastní zkušenosti Radka Štěpána

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.