Vakcína

Třetí dávka očkování na vlastní kůži. Vyplníte mi dotazník prosím? Ptali se starší lidé

Vakcinace proti onemocnění covid-19 je v plném proudu a objednávat si termín ihned je fakticky nemožné. Většinou se již objednává na leden. Tak jako tak se určitě vyplatí pozastavit se u samotného očkování. To probíhá v nemocnicích poměrně svižně a bez jakéhokoli většího zdržování. Moje zkušenost z nemocnice v Kroměříži je vesměs pozitivní, jen vyplnění dotazníků je tak nějak s otazníkem.

Bez objednání ani ránu

Většině lidí je toto vcelku jasné, a tak se nechají registrovat, nebo se registrují online. Přesto jsme se setkali se starším člověkem, který přišel naslepo. Musel se následně registrovat online a zadat si nový termín. Není se čemu divit, pravidla platí pro každého. I díky tomu je očkování svižné.

Starší lidé na dotazník nevidí

Je to tak, někteří si nevezmou brýle a jiní prostě už tak dobře nevidí. Když jsem přišel na očkování a viděl starší paní s francouzskými holemi a bezradným výrazem, pomohl jsme jí s dotazníkem. To už jsem ten svůj odevzdal sestře a dal jí průkaz pojištěnce a občanský průkaz. Vyplňování osobního dotazníku cizího člověka mi bylo trochu trapné, ale paní na něj neviděla a na druhou dávku byla objednaná. Snažil jsem se tedy na malém prostoru potichu klást otázky z papíru. Postupně jsme vyplnili jak důvody k očkování, tak i otázky na aktuální zdravotní stav. Toto jsem si zopakoval ještě s jednou paní, jež si zapomněla brýle a najednou se ozvalo mé jméno.

Rychle a stručně

Uvnitř mi položila lékařka tři jednoduché otázky a přišlo očkování. 15 minut v čekárně a hurá domů. Ještě během oněch 15 minut mi přišel na mobil certifikát týkající se podání třetí dávky, takže pohoda.

Zdroj info: Vlastní zkušenosti Radka Štěpána

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Jan Odpovědět

    Zločinci z české vlády, Jan Cidrych, 11.12.2021 5:14:55
    Určitě si nevymyslel .Babiš a Vojtěch zločinci ,kteří patří před soud lidu .Sedm a půl milionu vakcín vypícháme do lidí bez ohledu na to, co měli v prvním kole. Dejte jim ten koktejl, hlavně ať to nevylejeme!“ popsal své zkušenosti bývalý poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. „Sedm a půl milionu dávek musíme do těch lidí narvat. Hlava nehlava, píchejte to do nich. Co máme dělat, když mají AstraZenecu? Nevadí, dejte jim Pfizer. Co máme dělat, když první očkovaní měli Modernu. To nevadí, dejte jim Pfizer. Hlavně ať to nevylejeme,“ popsal své zkušenosti z krizového štábu nyní již bývalý poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Jako někdejší policista mluví s příslušníky, kteří musí dle něj šikanovat občany. A varuje: Bouchne to v nich. Babiš si nevidí do huby, pokud jde o povinné očkování, řekl též Ondráček ParlamentnímListům.cz.
    Reagovat | Editovat vlastní příspěvek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *