Proč mladí muži často dávají přednost starším ženám

Pár

Je běžné, že muži a ženy se obvykle spárují na základě svého věku. Existují ale také páry s věkovými rozdíly – a ty mohou být klidně i více než deset či patnáct let. Někteří mladí muži upřednostňují starší ženy a mají k tomu řadu důvodů. Oproti tomu některé mladé ženy upřednostňují starší muže. Proč se to ale děje? Zde je několik důvodů, proč mladí lidé volí za partnerku zralou ženu.

Intelektuálnost

Muži hledají partnerku, se kterou budou moci komunikovat na vyšší úrovni. A právě díky většímu množství životních zkušeností jim toto snáze splní právě zralé ženy. Témata, která muži se svými partnerkami rádi probírají, jsou politika, světová témata, náboženství. Tato témata zajímají spíše ženy starší.

Láska

Foto: Pixabay

Vědí, co chtějí

Starší ženy už mají obvykle vyřešenou otázku bydlení, profese a také otázky ohledně rodiny. Jsou si jistější samy se sebou a snaží se dosáhnout svých cílů. Neřeší triviální věci a neztrácí zbytečně čas ve vztahu, kde nejsou šťastné.

Životní zkušenosti

Je samozřejmé, že starší ženy mají více zkušeností, než ty mladé. Zkušená žena může pomoci ukázat svému partnerovi jiný pohled na životní problémy. Taková žena umí svému muži dobře poradit a pomoci mu dospět a intelektuálně se rozvíjet. Realistický pohled na svět je to, co muži u své partnerky velice často hledají.

Emoční zralost

Starší ženy jsou emočně vyrovnané, čehož se dá dosáhnout jednom tím, že již mají něco odžité. Fáze, kdy se žena naučí pracovat se svými emocemi se nedá přeskočit. Řada mužů tak u zralé ženy nemusí podstupovat různé její mindráky. Navíc mohou svému partnerovi pomoci emočně dozrát. Vzhledem k tomu, že zralé ženy nepodléhají svým emocím, jsou navenek klidnější a méně agresívní.

Sebevědomí

Další výhodou, kterou muži ve vztahu se starší ženou nacházejí, je to, že neustále nepotřebují pozornost. Nepotřebují ujišťování ze strany partnera, což může oběma pomoci zaměřit se na vlastní záležitosti.

Finanční nezávislost

Ženy, které jsou finančně nezávislé, jsou pro muže také přitažlivější. Muž se totiž nemusí se svými příjmy dělit a v případě sestěhování je možné rozdělení nákladů na bydlení.

Zdroj: https://www.santeplusmag.com/la-psychologie-explique-pourquoi-les-hommes-plus-jeunes-preferent-souvent-les-femmes-plus-agees-seduction-000000281/

Foto: Pixabay