Kde najít podstatné informace o léčbě obezity? Na webových stránkách i v humoristické knize

Je smutným faktem, že nadváhou trpí téměř polovina všech obyvatel České republiky a obézních je jedna pětina. Svůj podíl na tomto neutěšeném stavu má i covid-19. Kvůli lockdownu a omezení pohybu se také snížila fyzická aktivita lidí. Bohužel s nadváhou se pojí riziko vzniku některého z civilizačních onemocnění – cukrovky, vysokého krevního tlaku či kardiovaskulárních nemocí.

Počet obézních stále roste

Statistická data uvádějí, že od roku 2000 přibylo téměř 1,7 milionu jedinců s nadváhou. Je to dáno i poklesem tzv. habituální aktivity, a to o 30 %. Co si pod touto aktivitou představit? Jedná se běžné činnosti, jako je chůze do práce, uklízení, převlékání apod. Lidé trávili spoustu času doma na home office, většinou vsedě, a sportovní aktivity šly stranou. Více než pěší chůzí venku trávili čas pochůzkou od pracovního stolu k ledničce.

Počet obézních a lidí s nadváhou už dávno v České republice přesáhl možnosti zdravotnického systému, ve kterém chybí odborně vyškolení pracovníci, kteří by byli schopni poskytnout potřebné rady a péči. Přitom však současná medicína umí léčit obezitu několika způsoby, a to s pomocí moderních léčivých přípravků. Kde tedy hledat pomoc, aniž by obézní člověk musel jít přímo k odborníkovi do jeho ordinace? Informace lze získat z humorné knihy, on-line novin, telemedicíny nebo pacientské organizace.

Foto: Pixabay

Kniha Hubneme s Pivrncem

Český humorista Petr Urban je znám také jako bývalý vrcholový sportovec. I on se však potýkal s problémy s hmotností, dokonce se léčí na cukrovku. Jeho kniha „Hubneme s Pivrncem“ obsahuje životní situace během léčby tloušťky, ve kterých se může obézní člověk ocitnout. A to vše s humorem Petru Urbanovi vlastním.

Noviny Obesity NEWS

Rady ohledně obezity je možné nalézt také v novinách, jež vycházejí od roku 2007. Pravdivě informují o možnostech léčby i přidružených nemocech. K dispozici jsou i jejich webové stránky www.obesity-news.cz a FB profil.

Aplikace Čas pro zdraví

Zajímavá je aplikace Čas pro zdraví, do které je možné se zdarma registrovat na www.casprozdravi.cz. Pomáhá monitorovat stravování, pohybovou aktivitu, krevní tlak, hladinu cukru, a dokonce i náladu. Je dokázané, že člověk, který si tyto údaje zaznamenává, má lepší výsledky v hubnutí než ten, který se hubnout pouze snaží.

Web netloustneme.cz

Člověk s nadváhou nebo obezitou může důležité informace k hubnutí získat také na webových stránkách www.netloustneme.cz. Jsou zde zodpovězeny otázky, na které nejčastěji hledají obézní lidé odpovědi.

Zdroj info: obesity-news.cz, netloustneme.cz, casprozdravi.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.