Trápí vás chronické bolesti zad, páteře nebo kloubů? Víme, jak správně cvičit

Cvičení s míčem

Naše tělo je šikovný nástroj, který musíme celý život udržovat v dobrém stavu. Pokud ho zanedbáme, začne se ozývat prostřednictvím nejrůznějších bolestí. V dnešní době je nejčastějším problémem hlavně sedavý životní styl. Ten se projevuje bolestmi zad, krční páteře, ale i kloubů nebo hlavy. Jaké jednoduché cvičení vám pomůže od bolestí?

Nebojte se rehabilitačního míče

Nikomu z vás nemusíme představovat rehabilitační míč. Všichni jsme ho minimálně jednou v životě viděli. Řeč je samozřejmě o klasickém velkém nafukovacím gumovém míči. Právě tato pomůcka je naprostým základem pro všechny, kdo trpí nějakými dysbalancemi, mají oslabený hluboký stabilizační systém a nemohou si dovolit tvrdší pravidelné cvičení.

Tato šikovná pomůcka stojí pouze několik málo stovek korun a pohodlně ji můžete používat i v menším bytě. Je tichá, skladná a váží nižší stovky gramů. Stejně tak unese klidně až 200kilovou osobu, takže se hodí i pro větší jedince. Snadno ji objednáte například v populárním e-shopu DMA. Stačí kliknout na výše vložený odkaz a začít vybírat.

Jak cvičit s míčem?

Gumový míč nabízí desítky a desítky jednodušších i složitějších cviků pro všechny věkové kategorie. Naprostým základem je však pouhé sezení na něm. Díky jeho nepoddajnému tělu totiž ihned aktivujete hluboký stabilizační systém a začnete jej posilovat.

Mezi jednodušší cviky patří i obyčejný leh. Zkrátka si břichem lehnete na tělo míče a ruce i nohy položíte na zem. Následně začnete střídavě zvedat a opět pokládat levou ruku a pravou nohu / pravou ruku a levou nohu. Vždy držte končetiny nahoře alespoň několik vteřin, zpevněte břicho a hluboce dýchejte.

Určitě se podívejte na internetové videonávody. S jejich pomocí najdete desítky šikovných cviků.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.