Koloběžka

Tipy jak vybrat koloběžku pro dospělého

Koloběžka je neskutečně stylový dopravní prostředek, se kterým zažijete spoustu zábavy. Umožní vám cestovat tak trochu jinak, než na co jste byli doposud zvyklí. Ale to vy jistě víte, protože jste si toho hodně o koloběžkách pro dospělé přečetli a teď se rozhodujete pro konkrétní model. Což nemusí být snadné, protože nabídka je neuvěřitelně široká. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co byste se měli při výběru zaměřit.

Typ koloběžky

Ideální koloběžkou pro dospělé je ta s velkými nafukovacími koly. Silniční koloběžky mají většinou přední kolo větší než zadní. Chystáte-li se však na jízdu v lehčím terénu, sáhněte po koloběžce s širokými plášti.

Na trhu jsou také skládací koloběžky s velkými koly, jejichž výhodou je nižší hmotnost a možnost snadného složení do kufru auta. Pro kratší popojíždění a především triky všeho druhu jsou určeny freestylové koloběžky (poznáte je podle malých kol).

Koloběžka

Zdroj obrázku: kolobezkyprodospele.cz

Velikost koloběžky

K nejprodávanějším typům patří koloběžky s předním kolem o velikosti 16“ a zadním kolem o velikosti 12“. Jedná se o skvělé řešení pro jízdu po městě i výlety mimo něj. Budete-li však s koloběžkou absolvovat delší výlety, sáhněte po větších kolech. K mání jsou také modely s 26“ předním a 20“ kolem.

Výška řídítek a rámu

Výška řídítek by měla být nastavitelná od cca 90 do 130 cm. Obecně se doporučuje nastavit řídítka tak, aby byla na úrovni kyčlí. Položíte-li je příliš nízko, pravděpodobně vás budou bolet záda. Vysoko položená řídítka zase zhoršují ovladatelnost koloběžky.

Co se týče výšky rámu, platí, že nižší je lepší, ale nesmí škrtat o nerovnosti. S extrémně nízko položeným rámem se však příliš často nesetkáte. Mnohem častější je ale opačný nešvar – vysoké stupátko. Tomu se vyhněte, protože jízda na takové koloběžce je poměrně vysilující a moc si ji neužijete.

Rada na závěr zní – nezapomeňte se podívat na nosnost. Určitě se vyhněte koloběžkám s nosností menší než 100 kg. Jejich konstrukce je ošizená a příliš dlouho nevydrží.

Zdroj náhledového obrázku: kolobezkyprodospele.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *