Migréna

Jak účinně bojovat s migrénou

Migréna je problémem, který dokáže pořádně znepříjemnit život. Ten kdo trpí migrénami pravidelně, může jen dosvědčit, že se jedná o jeden z nejnepříjemnějších neduhů. Jde o závažné onemocnění, které je vrozené. Nejedná se tedy o nějaké vyústění přepracování a stresu, jak si mnozí myslí. V takovém případě jde jen o bolest hlavy nikoliv o migrénu. Migréna má mnoho podob. Jednou z nejméně příjemných je oční migréna nebo migréna v těhotenství.

První setkání s migrénou

Postižení pacienti mohou mít první migrénové záchvaty již v dětství. Takový scénář je typický pro asi 60% nemocných. Není vyloučen ani výskyt před 10. rokem života. První záchvaty jsou dřívější u chlapců. U nich je průměrný věk při prvním záchvatu 7 let. U dívek 11 let. U dospělých lidí je převaha žen, které trpí migrénami častěji než muži.

Bojovníci proti migréně.

Důležitou otázkou je co proti migréně. Migréna a její léčba je složitá a nikdy není zcela úplná. Můžeme používat běžné prášky a přípravky proti bolesti. Například aspirin, paralen, ibuprofen nebo efferalgan (nesmí se však kombinovat aspirin a ibuprofen). Při správném účinku jednoho z léků by se měly bolesti utišit a migréna tak zmírnit. Pokud je však záchvat již v pokročilejším stádiu, většinou tyto medikamenty nezaberou. Další překážkou při tišení migrény může být to, že si vaše tělo na léky zvykne a účinek se oslabí. V těchto případech pomůže pouze recept od lékaře, který zvolí správný přípravek a postup.

Jídelníček ovlivňuje nemoc

Pokud chceme co nejvíce předcházet migrénovým záchvatům, je dobré zvolit správnou skladbu jídelníčku. Nezdá se to, ale jde o jeden z faktorů, který může výrazně ovlivnit váš stav. Měli byste dodat tělu minerální látky, jako jsou hořčík a draslík. Dále vitamín B2. Pomáhají také jídla z velkým podílem listové zeleniny nebo třeba banány. Pro snižování krevního tlaku, který také ovlivňuje záchvaty, pijte fenyklový čaj. A poslední rada – snižte příjem soli. Naopak jezte více ovoce a zeleniny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *