Opalování

Test opalovacích krémů ve spreji

Opalovací přípravky v těchto dnech používáme takřka všichni, kdož pobýváme nějaký čas na sluníčko nebo jsme se třeba rozhodli zrovna v takových slunných dnech trávit dovolenou. Opalování k ní patří. Stejně jako zmíněné opalovací přípravky. Které vybrat? Někteří podporují krémy ve spreji, které nastříkáte a snadno rozmažete. Pojďte se podívat na srovnání takových přípravků.

Dry touch, Eucerin – jasná volba

Nejlépe srovnáváním opalovacích sprejů prochází Dry Touch SPF 50 od firmy Eucerin. Poskytuje dokonalou ochranu před sluncem. Na fototypu nezáleží. Dokonce je možné tento opalovací krém použít nejen u bazénu či u vody při opalování, ale i například při sportování na slunci, jako jsou plavání nebo třeba cyklistika. Z testovaných přípravků se nejlépe vyplácel i při pobytu v horách a je vhodný jak pro tmavší typy, tak pro člověka s jemnou světlou kůží. Další výhodou, kterou jistě uvítáte, je fakt, že nezanechává tento přípravek žádné stopy po namazání. Je skvěle roztíratelný.

Nivea Sun Protect and Refresh

Nivea Sun Protect and Refresh SPF 20 je produktem, který v testu také obstává. Jde o výrobek vhodný k použití ve velkých horcích. Má jednu výhodu – opravdu účinný chladivý efekt. V dalších atributech také Nivea nepohořela. Tak například roztíratelnost. Ta nedělá člověku větší problémy. Někteří dokonce říkají, že toto roztírání je na dotek příjemné. Vůně je také hodnocena velice kladně a příjemně. Pokud je aplikace prováděna sprejem z dálky, nemusíte přípravek ani roztírat a takové nanesení bohatě stačí. Bohužel zanechává drobné skvrny. Ty však zasychají a mizí (i když to trvá déle). Komplikace typu zarudnuté kůže se vyskytují jen ve velice malém podílu případů.

Sprej Sun Sensi SPF 15 od Payotu

Třetím nejlepším výrobkem se ukázal sprej Sun Sensi značky Payot. V čem je jeho užívání dobré? Nejprve začneme důvody, které určují až třetí příčku. Prvním faktorem je výrazná vůně. Ta se zdá býti sladkou a pro mnohé se může zdát nepříjemnou, jak to bylo i v našem případě. Pokud stříkáte krém z větší dálky, nestačí to. Krém se i tak musí rozmazat a jeho aplikace je o něco málo horší, něž u předešlých. Také tento přípravek nechává bílé skvrny po jeho aplikaci. Pojďme však na pozitiva. Krém se nelepí, vcelku rychle se vstřebává a pozitivně dělá kůži vláčnější. Po aplikaci spreje od Payotu se také rychle opálí pokožka do zdravé nezarudlé barvy, což je plusem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *