Termoprádlo ze supermarketu má svá ale

 

Termoprádlo si obvykle spojujeme s profesionálními nebo amatérskými sportovci,ale jeho využití je mnohem širší. Mnoho z nás se musí ve svém zaměstnání potýkat se záludnostmi přechodu mezi klimatizovanými zónami a aktuálními rozmary počasí. Ale nebylo by skvělé, kdybyste se mohli po celý den cítit příjemně a pohodlně bez ohledu na to, kde zrovna jste?

Kdo se potí, dostane angínu

Pocení je přirozená reakce našeho těla. Pomáhá nám regulováním tělesné teploty tím, že nás ochlazuje. V přetopeném autobuse cestou do práce se tedy začnete přirozeně potit. Za pár minut ale přichází další teplotní šok v podobě návratu do chladného venkovního prostředí a celou anabázi zakončí příchod do klimatizované kanceláře nebo obchodu. Pot se mezitím vypařuje a dále odvádí z těla potřebné teplo. Když musíte podobným procesem procházet každý den, snadno si zaděláte na angínu.

Běžné oblečení těmto přirozeným procesům nezabrání, ale termoprádlo je jiná liga. Funkční tkanina termoprádla okamžitě odvádí vzniklý pot od pokožky na další vrstvu oblečení nebo mu jednoduše dovolí odpařit se do vzduchu. A kdo nemá propocené oblečení, neprochladne – to věděly už naše babičky.

gym2

Termoprádlo není jen na sport

Většina zákazníků se ve složení funkčních textilií příliš nevyzná. Dbají jen na vzhled a netuší, že pokud většinu termotrika nebo bundy tvoří polyester, termoregulační efekt bude téměř nulový. Pátrání po kvalitě ale není příliš složité.

Ty nejlepší kolekce funkčního oblečení (od spodního prádla až po sportovní bundy) jsou postaveny na vynikajících vlastnostech merina a polypropylenu. Merino je velmi jemná vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí charakteristická velmi tenkými vlákny, které minimalizují pocity škrábání nebo kousání, tak typické pro obyčejné vlněné výrobky. Polypropylen naproti tomu patří do nejnovější generace vláken ze syntetických polymerů a jde o textilní vlákno s nejnižší navlhavostí.

Kombinace hřejivého efektu merina a termoregulační funkce polypropylenu dala vzniknout kolekci obsahující jen opravdu kvalitní a funkční termooblečení, které vám pomůže cítit se příjemně a pohodlně za každých okolností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *